Yasuo 'a karşı hangi rakipler güçlü, hangi rakipler onu evire çevire halt edebilir ve Yasuo 'a karşı mücadele ederken nelere dikkat etmelisiniz, öneriler nelerdir. Aynı zamanda Yasuo 'a karşı kötü olan rakipler hangileridir. Detaylar haberimizin devamında...

Yasuo Counter

Yasuo Counter

Yasuo counter (Yasuo ct)'dan bahsetmeden önce biraz kendisinin özelliklerinden bahsedelim. Daha sonra rakiplerine geçeceğiz.

Yasuo Günahkar Kılıç; mükemmel azmiyle bir Ionia'lı olan Yasuo, havayı düşmanlarına karşı kullanan çevik bir kılıç ustasıdır. Gururlu bir genç olarak, yanlış bir şekilde ustasını öldürmekle suçlandı. Masumiyetini ispat edemedi, kendisini korumak için kardeşini öldürmek zorunda kaldı. Ustasının gerçek katili ortaya çıktıktan sonra bile, Yasuo hala yaptığı her şey için kendini affedemedi ve şimdi de kılıcına rehberlik eden rüzgarla vatanının topraklarını dolaşıyor.

Öncelikle LoL karakteri Yasuo'nun yeteneklerini hatırlayalım.

Yasuo Yetenekler

Avarenin Yolu
Yasuo'nun Kritik Vuruş Şansı iki katına çıkar. Ek olarak, Yasuo ne zaman hareket ederse bir kalkan oluşturur. Kalkan, bir şampiyon veya canavardan hasar aldığında tetiklenir.

Çelik Fırtına
Tüm düşmanlara aynı çizgide hasar verecek şekilde ileri atılır.

Vurulduğunda, birkaç saniye boyunca Yaklaşan Kasırga yükü verir. 2 yük olduğunda, Çelik Fırtına, havayı vuran bir hortum savurur.

Çelik Fırtına, normal bir saldırı olarak kabul edilir ve aynı şeylerle ölçeklenir.

Rüzgar Duvarı
Tüm düşman atışlarını 4 saniye boyunca engelleyen hareketli bir duvar oluşturur.

Atılgan Kılıç
Hedef düşmanın içinden geçer, büyü hasarı verir. Her kullanım, bir sonraki atışın normal hasarını belli miktarda artırır.

Aynı düşmana birkaç saniye boyunca tekrar kullanılamaz.

Son Nefes
Havadaki bir düşman şampiyonunun yanında belirir, fiziksel hasar verir ve bölgedeki tüm düşmanları havada tutar. Azami Akış verir, ancak tüm Yaklaşan Kasırga yüklerini sıfırlar.

Daha sonra bir süre boyunca, Yasuo'nun kritik vuruşları, önemli miktarda ilave zırh delme kazanır.

Yasuo'a Karşı Öneriler:
 - Çelik Fırtına çok dardır. Mümkünse yana doğru kaç.
 - Yasuo üst üste iki Çelik Fırtına isabet ettirdiğinde, bir sonraki saldırısı bir hortum yollar. Bundan kaçınmak için dikkatli ol ve hortumun sesini duymaya çalış.
 - Yasuo'nun en zayıf hali, bir kasırga yolladıktan hemen sonradır. O noktada çatışmaya gir.
 - Yasuo'nun Akıbet'ten gelen kalkanı sadece 2 saniye sürer. Ona hasar vermek, kalkanın devreye girmesini sağlar. Sürenin dolmasını bekle, sonra da çatışmaya gir.
 - Rakibin kaçma ihtimaline karşı onu takip edebilmek için atılarak bir minyonu biçip Çelik Fırtına'yı hazırla; rakibe doğrudan atılarak, kaçış için bir minyonu saklayabilirsin.
 - 18. seviyede, Yasuo'nun Çelik Fırtına'sı eşyalardan gelen %55 Saldırı Hızı ile Saldırı Hızı sınırına ulaşır.
 - Son Nefes, Yasuo ya da takım arkadaşları tarafından havaya savrulmuş olan tüm hedefler üstünde kullanılabilir.

Yasuo Counterlar'ına (Yasuo ct) bir göz atalım.
Yasuo ct, Yasuo Counter, Yasuo Counterları:

Yasuo'a Karşı İyi Olan Rakipler

Yasuo'a Karşı İyi Olan Rakipler

Yasuo'a Karşı Kötü Olan Rakipler

Yasuo'a Karşı Kötü Olan Rakipler

Facebook Yorumları