Yeni Bir Blockchain Platformu Gözünü Ethereum 'a Dikti

0 Yorum · 157 Görüntüleme

NEO, platformunun akıllı sözleşmeleri ve gelişmiş güvenilirliği kodlamak için daha fazla seçenek sunduğunu iddia ederek Ethereum'la baş başa gidiyor.


Blockchain Üzerinde Yeni Kid

Kripto para birimi yükselişte ve bunun sonucunda, ticaret sürecinin önemli bir parçası olarak kendilerini kurmak isteyen şirketlerin sıkıntısı yok. Yeni madenlere yer veren kuruluşlara ek olarak, diğer altyapı parçalarını da alan firmalar vardır: Blockchain uzmanı NEO gibi (eski adıyla AntShares). 

NEO'nun en büyük rekabeti şu anda Ethereum; başarılı Ether token'ın ardındaki blockchain platformu. Her ikisi de programlama dilleri için destek sunuyor. Başlangıçta Ethereum'ı tasarlayan Vitalik Buterin, böyle bir desteğin yokluğunun kriptokraside önemli bir zarara uğradığını düşünüyordu. Ama NEO'nun arkasındaki grup, uygulamanın birkaç avantajı olduğunu savunuyor.

Akıllı sözleşmeler, belirli bir tarihten belirli bir hesabın dengesine kadar değişen her türlü farklı kontrol ve tetikleyiciyi arayabilen tüccarlar arasındaki otomatik anlaşmalardır. NEO, geliştiricilerin gelecekte Python, Go ve JS'yi destekleyecek planlarla birlikte .NET ve Java gibi tanıdık programlama dillerini kullanarak akıllı sözleşmeler ve diğer projeler yazmasına olanak tanır.

NEO ayrıca, anonimlik ihtiyacını ortadan kaldırmak için Bitcoin ve Ethereum'tan hoşlanıyor. Platform, gerçek dünya ekonomisiyle bütünleşmesine yardımcı olmak için tasarlanmış bir dijital kimlik sistemi kullanıyor. Dijital kimliğin NEO'ya menşei ülkesi Çin'de kabulü teşvik etmeye çalıştığı için büyük bir avantaj sağlaması bekleniyor.

Bitcoin ve Ethereum, işlemleri doğrulamak için işin kanıtı olarak (POW) kullanır. NEO bunun yerine Byzantine Fault Tolerance (dBFT) fikir birliği yöntemini kullanmaktadır. 

Kurumun kurucusu ve CEO'su Da Hongfei, "POW, güçlü bir mevcudiyete sahiptir, ancak aynı zamanda büyük bir dezavantaja da sahiptir, çünkü finalistliği sağlayamaz. Fork (ayrılma) ve yalnız bloklar kolayca oluşabilir" dedi. "dBFT son durumu garanti eder; bu bir işlem, bir blok tarafından onaylandıktan sonra, geri alınmadan veya iptal edilmeden kalıcı olarak teyit edildiği anlamına gelir. Bizim görüşümüze göre, önemli bir finans sisteminde nihai olma durumu çok daha önemli. " diye devam etti. 

Bitcoin gerçekten bir sıçrama yapmak için ilk kripto para birimi ve hala paketi o yönetir. Bununla birlikte, bir nimet veya lanet olabileceğini belirlemek için halen çok erken. 

NEO, fork isteyebilecek güvenlik sorunlarından kaçınmaya odaklanarak tasarlanmıştır. Güvenilirlik ve istikrar, Bitcoin Unlimited gibi projelerin böyle sorunlarla sonuçlanmadığını gören yaratıcıları için büyük öncelik taşıyor.

Kesinlikle, NEO yarının kriptosi pazarının ihtiyaçlarını yerine getirmek için kurulmuş gibi görünüyor. Ama Bitcoin ve Ethereum gibi rekabetin üstesinden gelmenin kolay olmayacağı söyleniyor. 


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!