Yeni Overwatch Karakteri Brigitte

Yeni Overwatch Karakteri Brigitte

Blizzard Overwatch‘a katılan yeni karakteri duyurudu: Brigitte. Karakter en yeni Public Test Realm yama notlarında ve oyunun resmi web sitesinde detaylandırıldı ve bir destek sınıfı kahramanı olarak listelendi.

 “Eşsiz zırh yapıcı yeteneklere sahip bir mühendis olan Brigitte Lindholm, müttefiklerini korumak için cephede savaşan cesur bir karakter” diye ekliyor notlar. “Brigitte’nin zırh mühendisliği yetenekleri, onu müttefikleri için şifa ve zırh da sağlarken, savaş esnasında yerini alabilecek güçlü bir destek kahramanı yapıyor” denildi. Bu arada resmi web sitesinde “Brigitte zırh konusunda uzmanlaşmış” diyor ve takım arkadaşlarını iyileştirmek için Onarım Paketleri atıyor ya da Flail ile düşmanlara zarar verdiği zaman otomatik olarak yakınlardaki müttefikleri iyileştiriyor.” diye eklendi. 

Brigitte‘in birincil silahı, bir anda birden fazla düşmanı ezmek için önünde geniş bir yay halinde salınan ağır vuruşlu bir Rocket Flail‘dir. Whip Shot özelliği, bir mesafeden düşmanları vurma ve bunları sersemletmede etmede kullanılır. İniş darbeleri, Brigitte’in pasif kabiliyetini, Inspire’ın yakındaki müttefikleri zamanla iyileştirmesini sağlar.

Bariyer Kalkanı, “sınırlı miktarda hasarı absorbe edebilen ve doğrudan arkasındaki müttefikleri koruyan bir ön enerji bariyeri” oluşturuyor. Kalkanı konuşlandırırken, Shield Bash‘i ileri fırlatıp yolundaki ilk düşmanı sersemletme için çalıştırabilir. 

Ultimate yeteneğine Ralli deniyor ve yakınlardaki müttefikler için büyük miktarda zırh üreten ve Brigitte’nin hareket hızını arttırarak savaşa götürebilecek silahların canlandırma çağrısı olarak tanımlanıyor.

Brigitte Lindholm korunma ihtiyacı olanları savunmak için silah topladı, silah tasarımcısı Torbjörn Lindholm‘un en küçük kızı olan Brigitte, boş zamanlarının babasının atölyesinde, ticareti öğrenmek ve becerilerini geliştirmekle geçirdi. Mühendislik yetenekleri babasınınki ile aynıydı, ancak Brigitte’in başlıca ilgisi, yarattığı silahlarla dünyaca ünlü Torbjörn’den farklı olarak, zırh imalatı ve savunma sistemlerinde idi.

“Herkes, Brigitte‘nin çıraklık eğitimine devam etmesini ve babasının ayak izlerini takip etmesini bekledi. Fakat onun planları, babasının yakın arkadaşı ve arkadaşı Overwatch ajanı Reinhardt Wilhelm’in etkileyici bir figürünün etkisiyle değişti. Brigitte’in vaftiz babası Reinhardt Brigitte büyürken ona kahraman ve şövalye hikayelerini anlattı Reinhardt emeklilik ve Overwatch’ın düşüşünden sonra adalet önermek için bir şövalye olabileceğini ilan etti. Mahkemelerini bırakmadan önce Brigitte kendisine katılmak isteyerek onu şaşırttı.  Reinhardt kabul etti.

“Brigitte’nin bir sorumluluğu vardı, en önemlileri Reinhardt’ın Crusader zırhının bakımı oldu. Ama giderek ana işini bulmuştu. Reinhardt’ın kendisine bakıyordu, vücudu yıllarca savaştan yıpranmış olsa bile, onu aşırı derecede korumaya çalışıyordu.

“Sonunda, sadece bir mekanik görev yapmanın yeterli olmadığını fark etti ve Reinhardt’a yardımcı olabilecek en iyi yol, kendi başına bir savaşçı olmaktı. Reinhardt onu dövüşte eğitirken, Brigitte kendi takımını kurmaya başladı.”

Rocket Flail: Brigitte’ın melee silahının genişletilmiş bir menzili var ve böylece tek bir salınımla birden fazla düşmanı vurur. 

Repair Pack: Brigitte bir müttefik iyileştirebilecek bir Onarım Paketi atar. Bu müttefikin maksimum sağlığı üzerindeki herhangi bir iyileşme, onlara zırh sağlar.

Whip Shot: Brigitte’ye uzun mesafe atışı sağlar.

Barrier Shield: Brigitte, sınırlı miktarda hasarı absorbe etmek için önsel bir enerji bariyeri yerleştirir.

Shield Bash: Barrier Shield’ın konuşlandırılmasının ardından, Brigitte bir düşmanı şok ederek ileri atabilir.

Rally (Ultimate): Brigitte daha hızlı hareket eder ve yakınlardaki müttefikleri hasarlanmadan kaldırana kadar süren zırhla donatır.

Kaynak: 1