Bom Oyunu Nasıl Oynanır?

Bom Oyunu Nasıl Oynanır?

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi nedeniyle birçoğumuz evimizden uzun süre çıkamaz olduk. Sosyal izalasyonu bugünlerde de sağlamaya devam ettiğimiz gibi evde geçirilen zamanlarımız eskisine nazaran bir hayli arttı. Evde geçirdiğimiz boş zamanlarımızı değerlendirebilmek için sizlerle bugün birçoğumuzun bildiği eğlenceli bir oyun hakkında konuşacağız. Dilerseniz sözü fazla uzatmadan Bom oyunu nasıl oynanır bir göz atalım. 

Ailemiz ile keyifli vakit geçirmek istediğimiz zamanlarda oynanadığımız bom oyunu en az 3 kişi ile oynanır. Oynayan kişi sayısı ne kadar artarsa eğlencede bir okadar artıyor. Oyuncular çember şeklinde oturu ve birden başlayarak her oyuncu bir önceki oyuncunun söylediği sayının bir fazlasını söylemek zorunda. Oyunun en önemli noktası ise 5 ve 5'in katları olacak. Örneğin bir oyuncu kendisinden önce 4 sayısını söylediği zaman sıra ona gelince 5 sayısı yerine bom kelimesini söylemek durumunda kalacak. 5 ve 5'in katlarının söylenmemesi gereken oyunda bu kurala uymayıp söyleyen oyuncu oyundan elenmiş olur ve diğer kalan kişiler oyuna devam ederler.

Bom oyunu aileniz veya arkadşlarınız ile keyifli zaman geçireceğiniz bom oyununda dileyen kişiler oyunu zorlaştırmak için 5'in katları yerine 3 ve 7'nin katlarında bom söylemeyide tercih edebilirler. Aynı zamanda bom oyununu eşyalıda oynayabilmek mümkündür. Peki eşyalı bom oyunu nedir? Eşyalı bom oyunu oyuncular bir eşya belirler ve seçilen eşya oyuncular arasında dönmeye başlar. Sistem eşyasız bir bom oyunu ile aynı. Tek fark bir oyuncu sayısını söyledikten sonra elindeki eşyayı bir sonraki arkadaşına verir ya da oyuncular içerisindeki rastgele birine de verebilir. Bu sayede oyun bir nebze daha zorlaşmış olur.