Elden Ring: Bir At Nasıl Alınır?

Elden Ring: Bir At Nasıl Alınır?

Elden Ring, oyunculara devasa bir açık dünya sunmaktadır. Sites of Grace adı verilen haritadaki çeşitli kontrol noktaları arasında hızlı seyahat edebilirsiniz, ancak bir atınız yoksa birinden diğerine geçmek zor olabilir. Neyse ki, oyunun çok başlarında Torrent adlı bir ata erişim elde ediyorsunuz. İşte tam olarak Torrent'i nasıl edineceğinize dair tüm detayları sizler için açıkladık.

Elden Ring'de Nasıl At Alınır

Torrent'i edinmek için Limegrave'deki Gatefront Site of Grace'i ziyaret etmelisiniz. İlk patron Margit'e, Fell Omen'e giden Gatefront Harabeleri'nin hemen batısında. Grace Sitesi ile etkileşime geçin ve size Spectral Seed Whistle adlı bir eşya verecek olan Melina ile tanışacaksınız . Bu öğe Torrent'i çağırmak için kullanılır.

İstediğiniz zaman hızlı bir şekilde kullanabilmeniz için bu öğeyi her zaman donanımlı tutmanızı öneririz. Ekipman menüsüne gidin, ardından Hızlı Öğelerinize gidin ve Spectral Seed Whistle'ı atamak için boş bir yuva seçin.

Spectral Seed Whistle'ı kullandığınızda, karakteriniz hemen atın üstünde belirecektir. Oldukça kullanışlıdır ve dışarıdaki çoğu alanda yapılabilir. Torrent'i zindanlarda, kalelerde veya başka herhangi bir iç bölümde kullanamazsınız.

Atından inmek için bir kez daha Spectral Seed Whistle'ı kullanman yeterli. Bu, atın hızla kaybolmasına neden olacak ve yaya olarak geri döneceksiniz. Alternatif olarak, inmek için sol çubuğa tıklayabilirsiniz, bu da karakterinizin yavaşça aşağı inmek yerine hızla atlamasına neden olur. Bu, özellikle yakınlarda bir düşman varsa, attan inmenin çok daha etkili bir yolu olabilir.

Bahsetmişken, Torrent'in tepesindeyken düşmanlara saldırabilirsiniz. Sağa sallamak için R1 veya RB'yi ve sola sallamak için L1 veya LB'yi kullanın. Tetikleyicileri, her iki tarafta da yüklü bir saldırı kullanmak için kullanabilirsiniz. Oyuncular, atın üstündeyken şişeleri ve diğer eşyaları ve ayrıca sihri kullanabilirler. Daha hızlı sürmek için Daire'yi veya B'yi basılı tutun, ancak bunu yapmanın, saldırmak gibi dayanıklılığı azaltacağını unutmayın.

Torrent ile ilgili güzel bir şey, uçurum kenarlarına tırmanmaya çalışırken veya düşmanlardan kaçarken kullanışlı olan çift zıplama yeteneğidir. Torrent'in teknik olarak kendi sağlık çubuğu vardır, bu yüzden düşmanlarla savaşırken bunu aklınızda bulundurun. Torrent'in geçici olarak ölmesi mümkündür ve bu olursa, onları geri getirmek için bir Flask of Crimson Tears kullanmanız gerekir. Alternatif olarak, bir Grace Sitesinde dinlenmek, yeniden doğmalarına izin verir.

Üzümleri Torrent'i sürerken iyileştirmek için de kullanabilirsiniz, ancak çoğu zaman haritadaki kontrol noktalarının bolluğu nedeniyle buna gerek kalmaz.