Minecraft Harita Nasıl Yapılır?

Minecraft Harita Nasıl Yapılır?

 Minecraft'ta yapılması gereken ve işinize yarayacak olan birçok malzeme var. Harita'da bunlardan biri diyebiliriz. Harita oyunda konum bulmak için veya bir yeri bulmak için kullanılır. Yani harita oyundaki önemli malzemelerden birisidir. Bu yazımızda hep birlikte harita yapımına bakacağız. Sizde aşağıdaki adımları izleyerek kendi haritanızı yapabilirsiniz. Sözü fazla uzatmadan harita nasıl yapılır adım adım bakalım. 

Öncelikle hangi malzemelere ihtiyacımız var bir bakalım. İlk olarak 8 adet kağıt ve bir adet pusulaya ihtiyacımız olacak. 

1- Kağıt yapmak için buradan yazımızdaki adımları takip ederek elde edebilirsiniz. 

2- Kağıtı yaptığınızı varsayarak dilerseniz pusula nasıl yapılır ona bakalım. Öncelikle pusula için 4 adet demireihtiyacımız olacak. Demiri bulmak için madene gidip oradan alabilirsiniz. Gerekli bir diğer malzeme ise bir adet redstone olacak. Bu malzemeyi madenlerden ve lavlara yakın yerlerden kolayca tedarik edebiliriz. Peki bu malzemeyi nasıl çıkaracağız. Redstone çıkarırken altın,demir,elmas veya taş ile çıkarmayı denemeyin. Çıkarmak için kazma kullanabilirsiniz. 

Bütün malzemeleri elde ettiğimize göre aşağıda gösterilen şekildeki gibi yerleştirirseniz pusula yapmış olacaksınız. 

3- Peki pusula ve kağıt elde ettiğimize göre sın olarak bunları birleştirmek kaldı. E tuşuna ya da çalışma masanız varsa ona tıklayarak bir adet 3×3'lük üretim menüsü açın. Ardından pusula ve kağıtları aşağıda gösterilen şekildeki gibi yereştirin. Tebrikler artık bir adet haritaya sahipsiniz.