Minecraft Kapı Nasıl Yapılır?

Minecraft Kapı Nasıl Yapılır?

Oyun dünyasının en çok oynanan oyunları arasında yer almayı başaran Minecraft, bundan tam olarak 11 yıl önce oyunseverler ile buluştu. Yılların eskitemediği oyunun oyuncu sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Mojang, Other Ocean Interactive, 4J Studios ve Xbox Game Studios tarafından ortaklaşa geliştirilen ve genellikle 3 boyutlu küplerden oluşan oyun birçok platformda oynanabilir durumda.

Minecraft'taki amacımız aslında hayatta kalmaya çalışmak. Tekli ve çoklu oyun modlarının bulunduğu oyunda eğer tekli modda oynuyorsanız tamamen tek başınıza hayatta kalmaya çalışacaksınız. Hayatta kalmak için birçok önemli eşya bulunmaktadır. Bugün oyunda çok fazla yerde kullanacağımız kapının nasıl yapıldığına adım adım bakacağız.

Biri normal bildiğimiz tahta kapı bir diğeride demirden yapılan kapı olmak üzere oyun içerisinde iki farklı kapı çeşiti bulunmakta. Bugün sizler ile bu iki kapınında nasıl yapıldığına yakından bakacağız.

1- İlk olarak dilerseniz tahta kapının nasıl yapıldığına bakalım. Önceliikle tahta kapı için gereken malzemelerden bahsedelim. Kapı için gerekli olan malzeme yalnızca 6 adet tahta blok. Bu odunları ağaçları keserek kolayca elde edebilirsiniz.

Tahta kapıyı yapmak için 3×3'lük üretim menüsünü açmamız gerekecek. Tahta blokları elde ettikten sonra üretim menüsüne aşağıda görünen görseldeki gibi yerleştirmek olacak. Bu adımları gerçekleştirdiğinizde envanterinize bir adet tahta kapı eklemiş olacaksınız.

2- Bir diğer kapımız olan demir kapının nasıl yapıldığına adım adım bakalım. Demir kapı yapmak için elimizde olması gereken malzemeler 6 adet demir külçesi olacak. Demir külçesi yapabilmek için demir cevheri bulmamız gerekecek. Demir cevherini bulmak için madende biraz zaman geçirmeniz gerekecektir.

Demir cevherini demir külçesine dönüştürebilmek için bir adet fırına ihtiyacımız olacak. Fırının nasıl yapıldığını öğrenmek için buradan bir başka rehberimize gidip adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.  Fırını yaptıktan sonra açarak aşağıdaki görselde göründüğü gibi demir cevherini üste gelecek şekilde hemen bir altına da kömürü ekleyip demir külçemizi üretebiliriz

Demir külçelerimizide ürettiğimize göre demir kapı yapmak için gereken son birşey kaldı. Öncelikle 3×3'lük üretim menümüzü açalım ve aşağıdaki gibi demir 6 adet demir külçemizi yerleştirelim. Tebrikler demir kapının nasıl yapıldığını öğrenmiş oldunuz.