Minecraft Meşale Nasıl Yapılır?

Minecraft Meşale Nasıl Yapılır?

Dünyada en çok oyuncu sayısına ulaşmış ilk 10 oyun arasında yer alan Minecraft. bundan tam 11 yıl önce oyun dünyasına giriş yaptı. Birçok oyunseverin bir kere dahi oynamış olduğu Minecraft yıllar geçsede oyuncu sayısında düşüşün aksine artış gösteren nadir oyunlardan biri oldu. Bildiğimiz üzere 3 boyutlu küpler ile oynanan oyunda işimize yarayan birçok eşya bulunmaktadır. Bizlerde sizin için oyun içerisinde işimizi oldukça kolaylaştıracak olan meşalenin nasıl yapıldığına bakacağız.

Meşale yapmak için toplamda iki adet malzemeye ihtiyacımız olacak. Bu malzemelerden biri tutuşturmayı sağlayacak olan kömür, bir diğeri ise tahta çubuk. peki kömürü nasıl buacağız. Kömürü bulmak için madene inip rahatça elde edebiliriz.

Kömürü bulduktan sonra yapmamız gereken sonraki adım tahta çubuk yapmak. Tahta çubuğu ise odundan elde edeceğiz. Odunu bulmak ise oldukça kolay. Ağaçları keserek odun elde edebilirsiniz. Odunu elde ettikten sonra çalıma masanızı açın ve aşağıda görünen şekildeki gibi envanterinizde olan odunları yerleştirin. Bu sayede tahta çubuğun yapımını tamamlamış olacaksınız.

Tahta çubuğumuzda olduğuna göre meşale için tek yapmamız gereken şey 3×3'lük üretim masasını açıp aşağıdaki şekilde göründüğü gibi kömür ve çubuğu yerleştirmek olacak. Tebrikler Minecraft'ta meşale nasl yapılır öğrenmiş oldunuz.