Minecraft Sandık Nasıl Yapılır?

Minecraft Sandık Nasıl Yapılır?

Mojang, Xbox Game Studios, Telltale Games, 4J Studios, Double Eleven ve Other Ocean Interactive gibi kalabalık bir geliştirici ailesine sahip olan Minecraft, 11 yıl önce 2009 yılında oyunseverler ile buluştu. Dünyanın en çok oynanan oyunları arasında yer almayı başaran 3 boyutlu küplerin bitki örtüsünü oluşturduğu oyun Mojang, Xbox Game Studios, Telltale Games ve Sony Interactive Entertainment gibi yine kalabalık bir yayıncı ekibin sahip.

Minecraft'taki amacımız yaptığımız eşyalar ile hayatta kalmaya çalışmak ve hayaımızı kolaylaştıracak eşyalar yapmak. Oyunda işimize yarayan birçok eşya bulunmakta. Bugun bizde sizler için Minecraft'ta sandığın nasıl yapıldığına bakacağız.

1- Sandık yapabilmek için yalnızca 8 adet tahtaya ihtiyacımız olacak. Bu tahtaları ise ağaçları keserek elde ettiğimiz odunlardan yapacağız. Ağaçtan elde ettiğimiz odunları aşağıdaki şekilde göründüğü gibi yerleştirirsek düzgün odunları elde edebiliriz.

2- Düzgün 8 tahta elde ettikten sonra yapmamız yereken tek birşey kaldı. Yapmamız gereken bir sonraki adım ise yine aşağıdaki şekilde göründüğü gibi elde ettiğimiz 8 tahtayı yerleştirmek olacak.

Tebrikler sandığın nasıl yapıldığını öğrendiniz. Peki sandık ne işe yarar buna bakalım. Minecraft'taki önemli eşyaların başında gelen sandık birçok yerde işimize bir hayli fazla yarayacak. Normal hayattada kullandığımız gibi oyunda da sandığı eşya saklamak için kullanacağız. Her yaptığımız sandıkta sınırlı sayıda eşya barındırabileceğiz. Toplamda 27 eşya ve 1728 blok sığdırabileceğimiz sandıklar olduğu gibi, büyük sandıklarda da 54 eşya ve 3456 blok kapasiteli olarak kullanılabiliyor.