Twitch ve YouTube'da Aynı Anda Nasıl Yayın Yapılır?

Twitch ve YouTube'da Aynı Anda Nasıl Yayın Yapılır?

Her yayıncı, Twitch, Youtube, Facebook Live / Gaming ve diğerleri dahil olmak üzere birden fazla platformda yayın gerçekleştirmeyi ve aynı zamanda en iyi oyun donanımını satın almak için bunlardan yeterince yararlanmayı ister.

Çoklu akış / eşzamanlı yayın, ağ servis sağlayıcınızdan ortalamanın üzerinde ağ bant genişliği ve üst düzey oyun ve akışla başa çıkmak için yeterince güçlü bir bilgisayar talep edecektir.

Profesyonellerin yaptığı ve hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız gereken şey budur!

Peki, Twitch ve YouTube'a aynı anda yayın yapabilir misiniz? Evet. Daha geniş bir kitleyle bağlantı kurmanıza ve daha fazla gelir elde etmenize yardımcı olacaktır.

Elbette doğru bilgisayar ve ekipman topluluğuna sahip değilseniz, öncelikle bunlara çözüm üretmeniz gerekyior. Ancak bunun ötesinde, eşzamanlı yayın ve çoklu yayın ile ilgili temel bilgileri bilmeniz gerekmektedir.

Çoklu yayın: Yeterince kolay mı?

Bir yayıncı, izleyicileriyle etkileşim kurmak için birden fazla akış platformu kullandığında, genellikle Çoklu Yayın veya Eşzamanlı Yayın olarak adlandırılır.

Canlı yayın, hareket halindeyken para kazanmak için doğrudan etkileşim ve katılımı kullanarak gerçek zamanlı olarak hedef kitleyle bağlantı kurmanın ve hedeflemenin en iyi yoludur.

Reklamverenler ve ortak çalışanlar, önemli sayıda izleyicisi olan yayıncılara ağır bir miktar öder.

Bu canlı yayın endüstrisinin 2027'ye kadar 247 milyar dolarlık büyük bir endüstriye dönüşmesi bekleniyor.

Bu büyüme tahmini, izleyici veya yayıncı olarak akışa katılan bireylerin sayısı göz önüne alındığında belirgindir.

Simulcasting  , bir yayıncının tek bir canlı akış kaynağı kullanmasına ve bunu birden çok akış platformuna yayınlamasına izin vererek bunu kolaylaştırır.

Çoklu Yayın Nasıl Çalışır?

Çoklu akış veya Simulcasting, tek bir yazılım arayüzü aracılığıyla web tabanlı yazılım ve bulut bilgi işlem kullanır.

Genellikle bir yakalama kartı yardımıyla bir PC tarafından kaydedilen akış, tek bir video beslemesinden birden çok platforma yayınlanabilir. Yazılım tarafından sağlanan entegre sohbet özelliği aracılığıyla farklı sohbetler ve platformlardaki izleyicilerle etkileşim kurabilirsiniz.

Çoklu akışın her zaman ücretsiz olmadığını ve birden fazla platformdan kullanışlı sohbet entegrasyonlarını kullanmak için belirli yazılımlara abone olmanız gerekebileceğini unutmayın.

En iyi yayın yazılımlarının, birden fazla siteden izleyicilerle etkileşimde bulunmak için marka oluşturabileceğiniz, kod dönüştürme yapabileceğiniz ve sohbet entegrasyonundan yararlanabileceğiniz ücretli özelliklerle birlikte geldiğini unutmayın.

Neden çoklu akışa yatırım yapmalısınız?

Nedenini düşünmenize yardımcı olacak bazı nedenler;

Erişiminizi en üst düzeye çıkarmak

Tek bir platformda canlı akışla karşılaştırıldığında, çoklu akış, çeşitli içeriğe sahip her platformda akış yapmak için gereken önemli zaman ve çabadan tasarruf ederek erişiminizi en üst düzeye çıkarabilir.

Birden çok akış platformuyla daha geniş bir kitleye ulaşabilir ve para kazanma hedeflerinizi daha iyi ölçeklendirebilirsiniz.

Farklı kanallardan gelen yorumları cevaplamak

Ücretli bir hizmet olmasa bile, okumak ve yanıtlamak için çeşitli platformlara geçerek bireysel izleyicilerin yorumlarına yanıt verebilirsiniz.

Çoklu akış yazılımı, izleyiciyi kontrol etmeyi kolaylaştıran bir sohbet entegrasyon özelliğine sahiptir.

Tek bir ekranda toplu sohbete sahip olmak, platformları değiştirerek yorumları okuma stresini ortadan kaldırabilir.

Uyarılar

Sosyal medya temsilcinizden çevrimiçi olarak etkinlik sonrası haberleri istemenin aksine, çoklu akış platformları sizi, yayınlamayı düşündüğünüz birden fazla kanalda yayınlama zahmetinden kurtarabilir. Sosyal uyarılar, çoklu akış platformu kullanılarak tek bir tıklama ile tüm kanallara otomatik olarak atanacaktır.

Twitch ve YouTube'da Aynı Anda Yayın Yapacak En İyi Çoklu Akış Platformu

Piyasadaki en popüler çoklu akış yazılımını kontrol ettik.

İşte kullanıcı incelemelerine ve eklenen bazı ilk elden deneyimlere dayanarak onlar hakkında düşündüklerimiz! 

1. Restream

Artıları

 • Çok Kullanıcı Dostu
 • LiveStudio ile mükemmel akış düzenleme seçenekleri
 • Ücretsiz olarak birden fazla siteye akış yapın

Eksileri

 • Yeni yayıncılar için pahalı
 • Kare hızlarını düşürme

Bu, popüler ve zengin özelliklere sahip çoklu akış platformudur .

Restream, API entegrasyonları dahil olmak üzere sohbet ve diğer kitle etkileşim seçenekleri için size gelişmiş kontroller ve entegrasyonlar sunar . Sohbet odalarını canlı yayın platformunuza entegre etmenizi sağlar.

Yerleşik canlı kod dönüştürme özelliği, canlı yayın sırasında yayınınızı farklı biçimlere ve niteliklere dönüştürmenize olanak tanır.

Bu özellik, Twitch , Facebook live , Discord veya YouTube Live gibi bireysel platformların yayın sınırlamalarından en iyi şekilde yararlanmaya yardımcı olur .

Çoklu akışla başlayan bireysel yayıncıların herhangi bir ödeme yapmasına gerek yoktur. Restream, tüm akışlarınızda marka logosunun bulunduğu ücretsiz bir sürüme sahiptir.

2. Switchboard Live

Artıları

 • Tek bir girişle birden çok siteye akış yapın.
 • Entegre performans izleme ve analiz.
 • Akış raporları oluşturun.

Eksileri

 • Temel planda sınırlı akış saatleri
 • Yalnızca ücretli hizmet
 • API yok

Switchboard Live , çeşitli güçlü özelliklere ve benzersiz avantajlara sahip, kullanımı kolay bir çoklu akış platformudur . Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda abonelik planınız olmasına rağmen, bu yazılım artık ücretsiz olarak sunulmamaktadır.

Onlar sunsa ücretsiz deneme kredi kartı olmadan bir kullanıcı yeterli poz kendi hizmetini kendi kolay kullanımlı arayüzü kullanıcıları bir iz yapar satın alma ihtiyacını tespit etmek için izin verir.

Hedef kitlenizle birden çok platformda etkili bir şekilde iletişim kurmak için kullanılabilecek sohbet entegrasyonu sunarlar.

Ayrı platformlar için videoyu ve formatı kontrol etmek için kod dönüştürme yeteneklerine de sahip olursunuz. Para kazanma amacıyla Switchboard Live, farklı markaları farklı platformlarda kolaylıkla yayınlamanıza olanak tanıyan özel bir markalama özelliğisi sunar.

3. CASTR

Artıları

 • Tek bir akışla 7 günlük ücretsiz deneme
 • Kurması ve kullanması kolay
 • Mükemmel özellik listesi
 • Sosyal medya platformları için en iyi akış hizmeti

Eksileri

 • Kare hızlarını düşürme
 • Ön planlama sırasında dosya boyutu sınırları

CASTR en yeni servis sağlayıcıdır ve neredeyse her şeyi çok daha ucuza sunarlar.

Diğer iki platformdan farklı olarak, bant genişliğinde akış için herhangi bir sınırlama yoktur ve buna ek olarak bir deneme süresi de vardır. Tek sınırlamaları, büyük üçü içeren akış yapabileceğiniz platformların sayısıdır.

Belki de sunduğu en iyi özellik bulut kaydıdır – canlı akışınızı sanal olarak buluta kaydeder .

CASTR, çeşitli sohbet entegrasyonlarının yanı sıra, izleyicilerle en ilgi çekici etkileşimleri gerçekleştirebilmeniz için başka özellikler de sunar. Basit bir kullanıcı arayüzü ve öğreticilerle çoklu akışınızı ayarlamak çok kolay.

Sonuç

Bugünlerde canlı yayın sadece Twitch ile sınırlı değil . Facebook Live ve YouTube Live dahil olmak üzere farklı bir kitle kümesi sunan birçok yeni yayın platformu var .

Kısıtlamaların etkileşimi etkilediği bir zamanda, oyun için biraz olumlu bir şekilde, çoklu akış, içeriğinizi diğer birçok akış platformunun kullanıcılarına sunmak için harika bir yol sunar ve abone tabanınızın her birine ayrı ayrı zaman ayırır. İyi içerik sunduğunuz sürece para kazanmak daha kolaydır!

Şimdi başlamak için en iyi zaman!

Sonuç

Bugünlerde canlı yayın sadece Twitch ile sınırlı değil . Facebook Live ve YouTube Live dahil olmak üzere farklı bir kitle kümesi sunan birçok yeni yayın platformu var .

Kısıtlamaların etkileşimi etkilediği bir zamanda, oyun için biraz olumlu bir şekilde, çoklu akış, içeriğinizi diğer birçok akış platformunun kullanıcılarına sunmak için harika bir yol sunar ve abone tabanınızın her birine ayrı ayrı zaman ayırır. İyi içerik sunduğunuz sürece para kazanmak daha kolaydır!

Şimdi başlamak için en iyi zaman!