Steam’de Scrap Mechanic Patlaması – Yeni Oyun Modu Yayınlandı

Steam’de Scrap Mechanic Patlaması – Yeni Oyun Modu Yayınlandı

2016 yılının başlarında Scrap Mechanic, Steam'in erken erişiminde ilk kez sahneye çıktı. Axolot Games tarafından geliştirilen, çok oyunculu eğlenceyi hedefleyen inşa simülasyon oyunu hızla bir grup destekçi buldu. Son dört yıldır, aynı anda oynayan oyuncu sayısı Steamcharts’a göre 2-4 bin arasındaydı. Ancak, geçen hafta sonu bu sonuçlar %1000'den fazla yükseldi. Dün, günün en yoğun zamanında, oyun 46 bin oyuncunun üzerinde oynandı. Ayrıca, Scrap Mechanic geçen hafta Steam’de en çok satanlar listesinde ikinci sırada yer aldı.

Scrap Mechanic’in popülerliğinin aniden artması neye bağlı? Bunun iki nedeni olabilir. Öncelikle geçen Perşembe günü oyun Axolot Games ekibinin şu ana kadarki en büyüğü olarak tanımladığı bir güncelleme aldı. Oyuna uzun süredir hazırlanan hayatta kalma modu olan birçok yenilik ekledi. Oyuncular bu modda, tam otomatik bir tarım gezegeni için bir görev başlatan bir robot bakım tamircisinin rolünü üstleniyorlar. Maalesef bu dünyada işler iyi gitmiyor. İlk olarak, kahramanlar mucizevi bir gemi enkazından kurtuluyor ve daha sonra ekinleri ve ürünleri ihraç etmek için programlanan makinelerin çılgın canavarlara dönüştüklerini görüyorlar. Bu durumda görev hayatta kalmak oluyor. Hasat edilen kaynaklar ve eşyalar, diğer oyuncular tarafından kontrol edilen yoldaşların yanı sıra yararlı nesneler oluşturmak için de kullanılıyor. Hayatta kalma modu ve Scrap Mechanic'in en son güncellemesinde yer alan diğer özellikler hakkında daha fazla bilgi için buraya bakın.

İkinci neden ise, Scrap Mechanic’in Steam'de %30 indirim ile satılması oldu.

Scrap Mechanic Fragman

Son olarak şu soru aklımıza takılıyor: Axolot Games bu kadar çok oyuncuyu Scrap Mechanics’te uzun süre tutmayı başarabilecek mi? Kesinlikle bunun için çaba gösterecekler. Bu ayın ilerleyen günlerinde geliştiriciler, birçok hatayı ortadan kaldırmayı, mücadele moduna ince ayarlar yapmayı ve yeni eklenen hayatta kalma moduna yeni içerikler eklemeyi planlıyor. Ancak ne yazık ki oyunun erken erişim aşamasından ne zaman çıkacağını hala bilmiyoruz.

Scrap Mechanic Resmi Web Sitesi

Scrap Mechanic Steam Sayfası