Raft: Başlamak için 12 Profesyonel İpucu

Raft: Başlamak için 12 Profesyonel İpucu

Raft, geliştirmenin ilk günlerinde olmasına rağmen sunacak çok şeyi olan eğlenceli bir erken erişim hayatta kalma oyunudur. Oyun, eğlenceli, tamamen çalışan çok oyunculu bir işleve ve üretebileceğiniz tonlarca nesneye sahiptir. Zamanınızın çoğunu denizde başıboş bir şekilde geçirirken hayatta kalmanız ve inşa etmeniz gerektiği için benzersiz bir meydan okuma  sunuyor. Kendinizi besleyip susuz bırakmamaya çalışmanın yanı sıra, okyanusun tehlikeleri hakkında endişelenmelisiniz. Malzeme toplamak ve üssünüzü oluşturmak, diğer insanlarla buluşma arayışınızda başarısız olmamanızı sağlamanın tek yoludur.

12- Radyoyu Bul

Oyunun hikayesini gerçekten ilerletmenin tek yolu sudaki çöp yığınını takip etmektir. Çöp, oyuncuları adalara götürecek ve sonunda radyoyu bulmalarına yardımcı olacak. Radyo, oyundaki daha büyük adaları ve diğer insanları bulmaya başlamak için kullanılması gereken bir araçtır.

Doğru yolda olduğunuzdan emin olmak için teknenize bir flama yerleştirin ve her zaman işaret ettiği yöne hareket etmeye çalışın. 

11- Düşmanlara Hazırlanın

Oyunun en başından itibaren, köpekbalığı salınızın peşinden koşacak. Uygun savunma ile pek bir tehdit olmasa da, oyun boyunca onunla mücadele edilmesi gerekecek. Ek olarak, 2. bölüm güncellemesinden oyunculardan bir şeyler yemeyi bekleyen birkaç ada eklendi.

Salın düzgün bir şekilde savunulduğundan emin olmak için oyuncular erkenden mızrak stoklamaya başlamalıdır.

10- Kancanızı Kullanın

Envanterinizle tek kancalı dört kare salda yerleştirilecektir. Kanca, çevrenizdeki çöpleri toplamak için kullanmanız gereken şeydir. Kancayla çöp toplamanın iki yolu vardır, doğrudan nesnenin üzerine inmek veya yolunuza çıkana kadar bekleyip atmak. Kancada ustalaşarak, oyunun ilk saatinden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

9- Salınızı Genişletin

Kendinize koruma sağlamak ve gerekli aletlere yer açmak için salınızı hızla genişletmeniz gerekecek. Salınıza eklemezseniz, oyunu kısa sürede bitireceksiniz.  Sadece pişirme ve su aletleri tek başına odanızın çoğunu kaplayacak ve yelken açamayacaksınız. Başlamak için birkaç blok eklediğinizden emin olun.

8- Kenara İnşa Etmeyin

Köpekbalığının salınızın kenarlarına saldıracağını ve yok edeceğini çabucak öğreneceksiniz. Onu gerçekten uzak tutmak için erkenden yapabileceğiniz pek bir şey yok ve aletleri her zaman kenardan uzağa yerleştirmelisiniz. Ağ yerleştirmeyi veya bir oda inşa etmeyi planlıyorsanız, etrafını doldurduğunuzdan emin olun. Bu şekilde, önemli öğeleri kaybetme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. 

7- Balık Ve Su

Oyunda bir ada görmeden günlerce gidebilirsiniz. Bir tane bulsanız bile, çok fazla yiyecek veya su bulamama şansınız var. Karnınızı tok tutmanın en iyi yolu, ızgara yapmak için fazla et elde etmek için mümkün olduğunca çabuk bir olta yapmaktır. oyunda tatlı su kaynağı yoktur, bu nedenle oyuncuların susuzluktan ölmemek için teknelerinde sürekli su bulundurmak zorundasınız.

6- Her Adada Durmanıza Gerek Yok

Yukarıda belirtildiği gibi, her ada iyi stoklanmış olmayacaktır. Malzemeleriniz azalmaya başladığında adalarda keşif yapmak iyi bir fikir olsa da, birçok ada zaman kaybıdır. Sarf malzemelerinizi kontrol edin; Gördüğünüz her adaya yanaşmaktan kurtulabilirseniz. Bu sayede çokça zaman kazanmış olursunuz. Oyunun özel adalarının inanılmaz derecede dikkat çekici olduğunu, bu yüzden onları kaçırmamanız gerektiğini unutmayın.

5- Köpekbalığının Dikkatini Dağıtmak

Çok oyunculu bir oyun oynuyorsanız, köpekbalığının dikkatini dağıtmanın yollarını kolayca bulabilirsiniz. Batan bir sala yüzmeniz veya kil için dalış yapmanız gerekiyorsa, o zaman bir oyuncu envanterini saklayabilir ve siz malzemeleri toplarken önce köpekbalığını uzaklaştırmak için suya atlayabilir.

4- Tüm Öğeleri Yap

Üretim menünüzde görünen tüm öğeleri yaparak, daha iyi bir sal oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyin kilidini açtığınızdan emin olabilirsiniz. Islak tuğlaları işleyerek ve kurumaya bırakarak, çalışırken bir fırın elde edebilirsiniz. Demiri inceleyerek daha gelişmiş araçların kilidini açabilirsiniz.

3- Bir Yayıncı Oluşturun

Yayıncı, oyunun hikayesinde gezinmenize yardımcı olabilir. Bir flama yerleştirildikten sonra, rotaya geri dönmek için yelkeninizi rüzgarda esme şekliyle hizalayın. Bu, çöp akışından çıktıysanız ve sarf malzemeleriniz azalmaya başladıysa yardımcı olabilir.

2- Yemek Pişir

Açlıktan veya susuz kalmaktan korunmanın en iyi yolu, her şeyi pişirmeye devam etmektir. İçtiğiniz su bardağını ve ızgaradan aldığınız eti mutlaka değiştirin. Böylece yiyecek ve suyunuz her zaman tüketime hazır olacaktır. 

1- Boyut Önemli Değil

Salınızı genişletmeniz gerekse de, bir kaleye sahip olmak hayatta kalmanıza daha iyi yardımcı olmaz. Izgara, arıtıcı, yelken, yatak ve birkaç ağ gibi ihtiyaçlar için yeterince büyük bir sala ihtiyacınız var. Aşırı büyük bir sal yaptığınızda, sonuçta boyuttan yararlanmayı bırakırsınız.

Bu aynı zamanda yeni aletler yapmak için kullanılabilecek bir ton malzeme gerektirir.