Scarlet Nexus Duyurusu ve İlk Oynanış

Scarlet Nexus Duyurusu ve İlk Oynanış

Microsoft'un özel konferansı Inside Xbox sırasında yeni oyunlar duyuruldu. Bunlardan biri, Bandai Namco Studios'tan jRPG ve hack'n'slash'ın bir karışımı olan Scarlet Nexus, Tales of Vesperia da dahil olmak üzere Tales serisinin yaratıcıları tarafından yönetiliyor. Oyunun ana karakteri seçkin bir telepat ve özel bir birliğin acemisi olmak iseyen Yuito Sumeragi. Kendisi bu uzman birimin diğer üyeleriyle birlikte insanlığı kurtarmak zorunda.

Scarlet Nexus Duyuru Fragmanı

Scarlet Nexus'un hikayesi uzak gelecekte, Others (diğerleri) olarak adlandırılan insan aklına aç mutantlar tarafından saldırıya uğrayan fütüristik New Himuka kentinde gerçekleşecek. Bu mutantlar sıradan silahlara karşı bağışıklık kazandıkları için, son umut kötülüğün dünyaya yayılmasını durdurabilen tek kişi olan Yuito Sumeragi ve diğer psişiklerdir.

Oyun sadece grafiklere ve animasyonlara değil, aynı zamanda gerçek zamanlı olarak gerçekleşen muhteşem dövüşlere doyamadığımız konferansta sunuldu. Savaşların hack'n'slash benzeri dinamikleri daha jRPG benzeri taktik yaklaşımla birleştirmesi gerekiyor.

Scarlet Nexus, Unreal Engine 4 ile geliştirilmiş. Görseller, el çizimi gölgeleme tekniği kullanılmış ve interaktif bir anime benzeri oyun olmuş. Oyun hem Xbox One hem de Xbox Series X konsollarında oynanabilecek. Çıkış tarihi henüz açıklanmadı.

Bandai Namco Entertainment Resmi Web Sitesi