Android ve Iphone İçin En İyi 8 Yerel Multiplayer Mobil Oyun
Arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle zaman geçirmek, ayrıca eğlenceyi en üst seviyeye çıkarmak için oynanabilecek keyifli multiplayer mobil oyunlar.

Online multiplayer oyun modları, modern mobil oyunlarda da yaygınlaştı. Dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi birine karşı takım kurabilir veya onunla rekabet edebilirsiniz. Ancak, internete bağlı değilseniz veya gerçek arkadaşlarınızla oynamak istiyorsanız, bunun yerine yerel multiplayer mobil oyunlara ihtiyacınız var.

İşte Android ve iPhone'da oynanabilecek en iyi yerel multiplayer mobil oyunlar.

1. Asphalt 8

Android ve iOS’da önde gelen araba yarışı oyunlarından biri olan Asphalt 8, çok yönlü bir yerel multiplayer modla karşımıza çıkıyor. Aynı anda maksimum 8 oyuncuya kadar yarış desteği sunuyor.

Yerel multiplayer seçeneğini kullanmak için herkesin aynı Wi-Fi ağına bağlamanız gerekir. İnternet bağlantısı gerekmediğinden, telefonunuzda bir Hotspot oluşturabilir ve diğerlerinden katılmasını isteyebilirsiniz.

Oyunu başlattıktan sonra sırasıyla More Racing Options > Local WiFi > Create Room/Join Room yolunu takip edin. Klasik ve Eleme gibi çeşitli yarış tipleri ve pistlerinden birini seçebilirsiniz. Asfalt 8 ayrıca, otomobillerin sınıfını tanımlamanıza izin verir, böylece herkes bir oyun alanında rekabet edebilir.

Herkes lobiye girdiğinde, Launch butonuna tıklayın ve yarışa başlayın.

Link: Android | iOS (Ücretsiz)

2. Mini Militia – Doodle Army 2

Mini Militia’nın basit ama zorlu mekaniği co-op modunu son derece ilgi çekici kılıyor. Çok oyunculu savaşa en fazla sekiz oyuncu (kendiniz de dahil) davet edebilirsiniz.

Bu listedeki diğer oyunlar gibi, Mini Militia’nın çok oyunculu seçeneği Bluetooth yerine yerel Wi-Fi ile çalışıyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli açık dünya haritaları ve oyun türleri var. Ayrıca, iki veya dört kişilik takımlar kurarak da oynayabilirsiniz.

Mini Militia’daki amacınız oldukça basittir. Karakterinizi kontrol etmek ve rakiplerinizi vurmak. Oyun sonunda en çok öldürme alan oyuncu kazanır.

Link: Android | iOS (Ücretsiz)

3. Dual!

Dual! yerel multiplayer bir oyun olarak eğlenceyi bir adım ileriye taşıyor. Burada da kablosuz olarak başka bir oyuncu ile bağlantı kurduktan sonra Dual!’ı oynamak için iki telefonu birbirine yakın tutmanızı gerektirir.

İki oyunculu oyun, her iki ekranı da geniş ve büyük bir alana dönüştürür. Daha sonra bir ekrandan diğerine ateş ederek bir düelloya katılabilir, düşman ordusunu savunmak için arkadaşınızla takım kurabilir veya birbirinize gol atıp hedefleri saptırmaya çalışabilirsiniz.

Dual!’da pikseller bir ekrandan çıkıp ötekine girildiğinde gecikme olmadığından emin olmak için minimalist bir grafik dizisine sahiptir.

Link: Android | iOS (Ücretsiz)

4. NBA Jam

EA’nın NBA Jam oyunu, tam teşekküllü bir NBA oyunu olsa da bir yan oyun.

NBA Jam, yüksek tanımlı öğeleri ve hassas fiziği, retro teması ve eski tarz kontrolleriyle karşımıza çıkıyor.

Oyunda her şey abartı seviyeye çıkarılmış. Smaç basarken alevlenen toptan tutun da sallanan ekrana kadar çeşitli özelliklere sahip bu oyunda oyuncular koca kafalı olarak tasarlanmış.

Bunların hepsini yerel multiplayer modda deneyimleyebileceğiniz gibi yerel Wi-Fi veya Bluetooth üzerinden bir arkadaşınıza karşı oynayabilirsiniz. Oyunda tüm NBA takımları mecvut ve bir Android TV'ye yayın yapabilirsiniz.

Link: Android | iOS (4,99 $)

5. Sea Battle 2

Amiral Battı olarak tanıdığımız bu oyun klasik bir savaş gemisi oyunu. Fakat iyi taktikler yapmak için bazı modern özelliklerle geliştirilmiş. Ayrıca eskilerin oyunu kağıt üzerinde oynadığı zamanları andıran not defteri tarzı grafiklere sahip.

Konseptin geri kalanı aynı. Düşmanın gemilerinin hangi bölgelere yerleştirildiğini tahmin etmeli ve filo batıncaya kadar onlara bomba atmalısınız.

Yerel multiplayer modda bir arkadaşınıza karşı savaşabilirsiniz. Alternatif olarak, aynı telefon üzerinden co-op oyun oynayabilir ve sırayla gemilere saldırabilirsiniz.

Link: Android | iOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar yapılabilir)

6. Badminton League

Badminton League, badminton becerilerinizi ekranda test etmenize olanak sağlar. Oldukça standart bir oyuna sahip ve kontrollerde uzmanlaşmak için fazla pratik gerektirmiyor. Tabii ki, sert vuruşları mükemmel bir şekilde yapmanız için birkaç maç veya turnuva kazanmanız gerekebilir.

Çevrimiçi oynayabilir ve dünya şampiyonasına katılabilir veya yerel bir lobi oluşturarak arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz. Yerel bire bir modda bile birkaç kıyafet ve zemin seçme olanağınız var.

Link: Android | iOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar yapılabilir)

7. Special Forces Group 2

Special Forces Group 2'yi Counter-Strike'ın mobil versiyonu olarak düşünebilirsiniz. Sıradan bir FPS oyunda olabilecek her özelliği barındırıyor. Birkaç oyun modu, haritalar, silahlar, el bombaları, silah skinleri ve daha pek çok şey mevcut.

Tek oyunculu modda botlara karşı oynayabilir veya arkadaşlarınızı davet etmek için yerel bir lobiye ev sahipliği yapabilirsiniz. Special Forces Group 2 ayrıca bir oturumda istediğiniz oyuncu sayısına bağlı olarak seçebileceğiniz modem ve mobil Hotspot için ayrı modlara sahiptir.

Link: Android | iOS (Ücretsiz, uygulama içi satın alımlar yapılabilir)

8. Pocket Tanks

8. Pocket Tanks

Pocket Tanks, uzun süredir var olan ve bugün bile, en iyi bire bir strateji mobil oyunu olmaya devam eden bir oyundur. Basit mekanik ve arayüz özelliklerine sahip. Amacınız, doğru açıyı bularak roket ve silahlarla rakiplerinizi yok etmektir.

Düşmanı düşürmek için kullanabileceğiniz çok çeşitli füzeler ve silahlar mevcut. Wi-Fi Hotspot üzerinden çalışan yerel çok oyunculu modda arkadaşlarınıza meydan okuyabilirsiniz.

Link: Android | iOS (Ücretsiz, premium sürüm mevcut)

Yerel Multiplayer Mobil Oyunlar Da Eğlenceli Olabilir

Listemizdeki yerel çok oyunculu mobil oyunları indirerek, yanınızdaki arkadaşlarınızla keyifli zaman geçirebilirsiniz. Bu oyunlar çevrimiçi ortamda rastgele yabancılarla oynamak kadar eğlenceli. Bize inanmıyorsanız, kendiniz deneyin.


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

Facebook Yorumları