10 Yaş Altı Kızlar İçin En İyi 15 PS4 Oyunu

0 Yorum · 91 Görüntüleme

Overcooked'tan Lego World'e kadar, çocukların PlayStation 4'te oynayabilecekleri en iyi oyunları rehberimizde bulabilirsiniz.


Tipik oyuncu klişesi, son birkaç on yılda büyük ölçüde değişti. Oyuncuların sadece genç erkekler olduğu günler geride kaldı, şimdi her şekilden, cinsiyetten ve boyuttan oyuncular var. Son otuz yılda oyunlarda muazzam bir artış ve grafik ve hikaye anlatma gücünde büyük bir gelişme görüldüğü için, günümüzün yeni ebeveynleri muhtemelen oyun oynamaya başladı. Bu nedenle, küçük kızınızın video oyunlarına erken bir giriş yapmasını istemeniz şaşırtıcı olmaz. 

Bugünlerde birçok video oyunu yüksek sesli, şiddetli ve hatta hikayelerinde üzücü olaylara yer vermekte. Ne yazık ki bu, 10 yaşın altındaki kızlar için uygun olmadığının anlamına geliyor! Neyse ki tüm ebeveynler için, 10 yaşın altındaki kızlar için en iyi 15 PS4 oyununun bir listesini hazırladık. 

15- Forager

Forager, oyuncunun kaynakları toplayarak, araçlar, nesneler oluşturarak ve bulmacaları çözerek geniş bir arazide ilerlediği eğlenceli bir açık dünya macera oyunudur. Aynı zamanda yemek pişirmenize, maden çıkarmanıza, çiftçilik yapmanıza, bir şeyler üretmenize, sihir yapmanıza ve çok daha fazlasına izin veren birçok simülasyon etkinliği içerir. 

Oyun eleştirmenlerinden çoğunlukla olumlu eleştiriler aldı. Siz daha fazla aktivite yaptıkça, karakteriniz yeni aşamalara ve seviyelere ilerlemelerini sağlayan daha fazla XP kazanacaktır. Ayrıca maceranız boyunca yeni düşman türleri ve NPC ile karşılaşacaksınız. 

14- Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Crash Bandicoot biraz zor olmasına rağmen tüm yaşlar için çok uygundur. Ancak yeniden düzenlenen sürümün iyi yanı, üç oyunun tamamını ve daha genç oyuncuları kesinlikle cezbetmesi gereken çok renkli bir sanat stilini içermesi olduğunu söyleyebiliriz. 

Oyunun her seviyesini Crash olarak geçtiğiniz ve bazı oyunlarda diğer karakterler gibi oynayacağınız bir platform oyunu. Farklı aşamalardan geçmek ve kötü Doktor Neo Cortex'i durdurmaya çalışmak gerçekten çok eğlenceli. Oyunun aynı zamanda harika bir mizahı da var.

13- Sonic Mani

Sonic Mania, birden fazla platformda yayınlanan ve 10 yaş altı kızlar için harika bir oyun olup, eleştirmenlerce beğenilen bir Sonic oyunudur. Orijinal Sega Genesis Sonic oyunlarından etkilen Sonic Mania, oyunda farklı engellerin bulunduğu ve oyun ilerledikçe rekabetin artacağı eğlenceli bir oyundur.

12- Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn, bir kadın kahramanın yer aldığı fantastik ve sürükleyici bir video oyunudur. Oyun oynamayı seven bir kızınız varsa, onu bu rol yapma oyunuyla tanıştırmayı düşünebilirsiniz. Derecelendirme açısından, genç olarak derecelendirilmiş ve bazı yetişkin temaları var, ancak kesinlikle diğer RPG'ler kadar ağır bir oyun değil. Baş kahramanımız Aloy kızlarımız için harika bir rol model. Yinede çocuğunuzun bu oyunu oynayıp oynamamasına karar verecek kişi siz ebeveynlersiniz.

11- The Sims 4

Pek çok çocuk genç yaşta Sims oynamaya başlar, 20'li ve 40'lı yaşlarındaki birçok insanın, sadece ortaokuldayken The Sims oyununun nasıl bir şey olduğunu hatırlamasının bir nedeni vardır . Evet, bazı yetişkinler için temalar var ama 10 yaşındaki bir kızın, ebeveynleri gerekli hissettiği takdirde bir yetişkin gözetimi olmadan oynayamayacağı kadar aşırıya kaçmıyor. 

Oyun, kendi dünyalarını ve karakterlerini inşa etmenin, benzersiz aileler oluşturmanızı ve karmaşık hikayeleri oynamanın eğlenceli ve bağımlılık yaratan bir yoludur.  Ayrıca  Sims 4, yaratıcı fikirli çocuklar için tonlarca özelleştirmeye izin verir.

10- Overcooked

Bu çılgın yemek pişirme oyunu, sizin ve en fazla 3 diğer oyuncunun eğlenceli bir şekilde mükemmel yemekler pişirmesi gereken müthiş bir oyundur. Çeşitli ilginç mutfaklar ve tırnak yiyen zaman sınırlarıyla, küçük kızınızın Soğan Krallığı'nı kurtarmak için tüm siparişleri alması gerekir. Arkadaşlarla oynanabilen eğlenceli, kaotik bir oyun, küçük prensesinizle bağ kurmanın mükemmel bir yolu olabilir. 

9- Yooka-Laylee

Parlak, gürültülü ve renkli bir oyun olan Yooka-Laylee, yeşil bir kertenkele (Yooka) ve oldukça büyük burunlu (Laylee) bir yarasayı kontrol etmenizi sağlar. Düşmanımız  yaratık Başkent B'yi yenmek için bulabileceğiniz tüm Pagie'leri toplarken beş dev dünyayı görmenizi sağlar. 

Çeşitli bulmacalar, yaratıklar ve düşmanlarla dolu, bu tuhaf ama dinamik ikiliyi beş dünyanın dört bir yanına götürün ve günü kurtarın. Bu oyun, altın çağımızda oynadığımız platform oyunlarının mükemmel bir modernizasyonu olarak karşımıza çıkmakta.

8- Minecraft (PlayStation 4 Sürümü)

Hayal gücüyle dolup taşan basit görünümlü bir oyun olan Minecraft, kalbinizin istediği her şeyi sadece bloklarla inşa etmeye çalışırken zihninizin açılmasına izin verir. İster toprağı kazmak isterse de tüm topraklardaki en büyük kaleyi inşa etmek istiyor olsun, Minecraft'ta her şey mümkündür.

7- Flower

Flower, minimal rüya gibi bir dünyaya kaçmanıza ve kaosu geride bırakmanıza olanak tanır. Öncül basit iken, çarpıcı görseller ve bu inanılmaz renk Flower küçük kızını esere ekrana getiriyor ve hatta ondan daha artistik tarafı ilham verebilir. Manzaralarda güzel çiçek yapraklarını taşıyın ve onların kendi hayatlarını yaşamalarını izleyin. 

6- Journey

Thatgamecompany ve Santa Monica Studio'nun ortaklaşa geliştirdiği, Sony Computer Entertainment tarafından yayınlanan ve Jenova Chen tarafından yönetilen bağımsız bir macera oyunudur. PlayStation 3 için Mart 2012'de PlayStation Network üzerinden piyasaya sürüldü ve Temmuz 2015'te PlayStation 4'e taşındı. İlk çıktığı yıldan bu yana birçok ödül almayı başaran Journey eğlenceli ve bir o kadarda müthiş bir oyun. 

5- Abzû

Çocukların normal olarak ortaya çıkan bir meraklı doğası vardır, bu dünyada büyürken hepimizin korumaya çalıştığı bir şeydir. Abzû, bu meraklı doğayı ve derin sularda  yaşayanlarla ilgili başka bir dünya deneyimi sağlar.  

Antik harabelerde yüzerken, uzun zamandır kayıp olan sırları keşfederken ve yol boyunca güzel deniz canlılarıyla karşılaşırken bir dalgıcın kontrolünü elinize alın. Okyanusun derinliklerini keşfederken, öğrenmek ve hayran olmak için çok çeşitli balıklarla karşılaşacaksınız.

4- Just Dance 2018

 Ubisoft tarafından geliştirilen bir danstır ritim oyunu. 12 Haziran 2017'de E3 dizinin dokuzuncu ana taksit olarak basın toplantısı ve 24 Ekim 2017'de PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One, Wii, Wii U ve Nintendo Switch platformları için piyasaya çıkış yaptı.

3- Tearaway Unfolded

Tearaway Unfolded, tamamen kağıttan yani dijital kağıttan yapılmış bir oyundur. Atoi olarak oynayın ve ona çok önemli bir teslimat yapmasına yardım edin. DUALSHOCK 4 kablosuz kontrol cihazını en yaratıcı yöntemlerle kullanarak, nesneleri ulaşılması zor yerlere fırlatmanız, gizli alanları ortaya çıkarmak için rüzgar esmesi ve korkutucu yerlerde ışık tutmanız gerekir. 

2- LEGO Harry Potter Koleksiyonu

Traveller's Tales taradından geliştirilen LEGO Harry Potter Koleksiyonu 18 Ekim 2016 tarihinde PlayStation 4, Nintendo Switch ve Xbox One platformları için Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından yayınlandı. Aksiyon bulmaca türündeki bu oyun Lego ile Harry Potter'ın birleşmesiyle ortaya çıkan hayranlarını cezbeden macera türünde bir yapım olarak karşımıza çıkmakta. 

1- LEGO Dünyaları

İlk bakışta Minecraft gibi gözüken ama daha dikkatlı baktığımızda kare bloklar yerine legoların oldu farklı bir dünya. Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacağınız macera türündeki bu oyun listemizin ilk sırasında kendine yer buldu. Asla bitmeyen bir LEGO olasılıkları dünyasını yıkıp yeniden inşa ederken, küçük kızınızın LEGO dizisinde çılgına dönmesine izin verin.

 


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!