AOC, 280 Hz Frekanslı 27 İnç Kavisli Full HD C27G2Z3 Oyun Monitörünü Tanıttı

AOC, 280 Hz Frekanslı 27 İnç Kavisli Full HD C27G2Z3 Oyun Monitörünü Tanıttı


AGON, hem profesyonel oyunculara hem de sıradan oyunculara yönelik 27 inçlik kavisli Full HD monitörü AOC GAMING C27G2Z3 / BK’yi duyurdu.

Bu monitör, 280 Hz’lik bir yenileme hızı, 1 ms GtG ve 0,5 ms MPRT’ye kadar tepki süresi ile birlikte 1500R kavisli yüksek kontrastlı Fast VA panel sunarak benzersiz bir oyun deneyimi sağlar, göz yorgunluğunu azaltır ve uzun oyun oturumlarında konforlu bir izleme deneyimi sunar. 27 inç ekran boyutu özellikle yarış oyunları, simülasyonlar ve hızlı gelişen rekabetçi oyunlar için idealdir, kullanıcıları dahil eder ve rahat hissetmelerini sağlar.

Monitörün 280 Hz’lik yenileme hızı, mevcut espor standardı olan 240 Hz’i aşar ve son derece pürüzsüz ve tepkili bir oyun deneyimi sunar. GtG’nin 1ms’deki tepki süresi, maksimum overdrive ayarında ulaşıldığında, hareket bulanıklığını ve haleleri asgari düzeye indirir, net bir görüntü sağlar. Ayrıca, Motion Blur Reduction (MBR) ayarları hareketin netliğini artırmak için strobe aydınlatmayı kullanarak MPRT değerini 0,5 ms’ye çıkarır ve böylece oyun performansını iyileştirir.

Fast VA paneli, C27G2Z3 /BK 4000:1 yüksek kontrast oranı sunar, derin siyahlar ve canlı renkler sağlar. HDR10 standardı ile monitör, parlak ve karanlık sahnelerde daha iyi detaylar ile daha geniş bir parlaklık ve renk gamutu yelpazesi sunar. Full HD (1920×1080) çözünürlük, görüntü keskinliği ile performans arasında ideal bir denge sunar ve orta sınıf grafik kartlarının bile çoğu oyunda monitörün 280 Hz yenileme hızına ulaşmasını ve yüksek kare hızlarını desteklemesini sağlar.

Ekran yırtılmaları ve takılmaları ortadan kaldırmak için C27G2Z3 / BK, monitörün yenileme hızını GPU’nun çıkış gücü ile senkronize eden adaptif senkronizasyon teknolojisini destekler. Bu, hem NVIDIA hem de AMD grafik kartları ile uyumlu pürüzsüz oyun deneyimi sağlar. C27G2Z3 / BK’nin ergonomik tasarımı, kullanıcıların ideal izleme açısını bulmalarını sağlayan 130 mm’ye kadar yükseklik ayarı, eğilme ve dönme özelliklerine sahip sağlam ayarlanabilir bir stand içerir. İnce çerçeveler ve şık tasarımı sayesinde herhangi bir oyun kurulumuna görsel bir çekicilik katar, VESA uyumluluğu duvar montajı veya çoklu monitör yapılandırmaları için esneklik sağlar.

AOC GAMING C27G2Z3 / BK, Haziran 2024 sonundan itibaren 3 yıllık garanti ile yaklaşık 235 ABD doları fiyatıyla satışa sunulacak.