Apex Legends'ta Önemli Bir Hata Ortaya Çıktı

Apex Legends'ta Önemli Bir Hata Ortaya Çıktı

Bazı Apex Legends oyuncuları, takım arkadaşlarını düşman takımlarına çekerek onları ölüm döngülerine etkin bir şekilde hapsederek Dereceli ölümleri çiftlemeye yardımcı olmak için aldatıcı yöntemlere başvuruyor.

İlk olarak Eurogamer tarafından fark edilen çeşitli oyuncular , sorunu çözmek için oyunun alt dizinini kullandılar. “Dereceli adam kaçırma” olarak adlandırılan bu, takımların squamatlarından birini, genellikle bir yeniden doğma işaretinin yakınında bulunan diğer düşman oyunculara çekmesini sağlayan bir istatistik artırma şeklidir. Sonuçta sonsuz bir ölüm döngüsü ortaya çıkıyor: Bir oyuncu, bir düşman ekibi tarafından öldürülüyor, ancak daha sonra müttefikleri tarafından canlandırılıp yeniden oynamasını sağlıyor.

Reddit kullanıcısı MohSSEEZZ, Diamond sıralamasındaki iki rastgele müttefiki tarafından ekip oluşturdukları “sıralı kaçırma” eyleminin bir klibini yayınladı. Suçlular, düşman kadrosuyla aynı hizada, MohSSEEZZ'i haritadaki bir kampa götürdü ve sadece rakip oyuncular tarafından vurularak öldürüldü. 

 

Diğer Redditorler, Dereceli'de kendilerine benzer bir durumun olduğunu söyleyerek MohSSEEZZ'in gönderisine katıldılar. Bir oyuncu, Diamond Rank 2'ye ulaştıklarında birden fazla oyunda “bunu tekrar tekrar yapan insanlarla karşılaşmaya” başladıklarını söyledi.

Bu tür bir hata, Apex Legends topluluğunu rahatsız eden son hata oldu. Geliştirici şirket Respawn Entertainment, bu tür hatalar için gerekli çalışmaları yaptıklarını açıkladı.

Diğer Apex Legends haberlerinde, Sezon 9: Legacy tüm platformlar için 4 Mayıs'ta yayınlanacak.