Artırılmış Gerçeklik Mobil Oyunu Minecraft Earth Geliyor

Yorum · 12 Görüntüleme

Minecraft bugün resmen on yaşında. Mojang tüm ay boyunca büyük bir kutlamaya doğru ilerliyordu. Şimdi oyunun resmi olarak on yaşında olmasıyla geliştirici son bir parti parçası ortaya çıkardı; Minecraft Earth.


Minecraft Earth

Minecraft Earth

Bugün erken saatlerde ortaya çıkan Minecraft Earth, oyuncuların telefonlarında bir şey inşa etmesini ve daha sonra herkesin görmesi için gerçek dünyaya bırakmasını sağlayan artırılmış gerçeklik mobil oyunudur. The Verge ile konuşan oyun yönetmeni Olafsson, "bir uyarlama, bu doğrudan bir Minecraft çevirisi değil" olarak nitelendirdi. Yapı mekaniğini ve Minecraft’ın blok fiziğini almaya devam ediyor, ancak Minecraft Earth bazı büyük değişiklikler getiriyor.

Örneğin, odun toplamak için gerçek hayattan uzaklaşamazsınız. Bunun yerine, Pokemon Go’nun Pokestop'larına benzer küçük kaynak yığınları 'tapable'lara doğru ilerliyor olacaksınız. Minecraft'ın yıllar boyunca ünlü hale geldiği türden büyük yapıları inşa etmek için çok fazla şey toplamanız gerekir, bu da daha fazla malzeme bulmak için dışarı çıkmanız ve keşfetmeniz gerektiği anlamına gelir.

Olafsson, Mojang'ın "Minecraft'taki tüm gezegeni kapladığını" söyledi. Herhangi bir gölden balık avlanabilirken, herhangi bir parktaki herhangi bir ağaç oduna dönüştürülebilir. Daha fazla kazanmana yardımcı olması için Minecraft maceraları, harita üzerinde dinamik olarak ortaya çıkacak ve aynı anda birden fazla insanın aynı oyunu deneyimlemesini sağlayacak.

Minecraft Earth Fragman

Bu aynı zamanda bina için de geçerlidir ve bir araya getirdiğiniz her şey gerçek zamanlı olarak yakındaki oyuncular tarafından görülebilir ve etkileşime girebilir. Bu ayrıca, kaynaklarınızın çalınabileceği anlamına da gelir. Tabii burnunuzun dibinden çalmaya cesaret edebilirse.

Microsoft, bu yazın sonunda Minecraft Earth'ü kapalı beta sürümünde piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu beta değerinin ne kadar büyük olacağı, oyuncu sayısı veya çoğrafi konumu belli değil. Ayrıca henüz tam bir çıkış tarihi de belirlenmedi. E3'te belki daha fazla şey öğrenebiliriz.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!