Digital Foundry, Elden Ring: Shadow of the Erdtree’ın PC Performansını Eleştirdi

Digital Foundry, Elden Ring: Shadow of the Erdtree’ın PC Performansını Eleştirdi


Elden Ring: Shadow of the Erdtree hakkında yüksek övgülerin ardından, özellikle PC’de performans ile ilgili eleştiriler de gelmeye başlıyor. Performansın pek ikna edici olmadığı görülüyor ki, bu durum Digital Foundry’den bir gazetecinin de doğruladığı gibi görünüyor.

Bu problem Steam incelemelerinde de iyi bir şekilde belirtilmiş durumda: Gördüğümüz üzere, birçok inceleme şu anda birçok oyuncu için aşırı zor olduğu iddia edilen DLC nedeniyle olumsuz. Bu yeni oyun parçası, ana oyunun birkaç oldukça deneyimli kullanıcısının bile görüşüne göre dengesiz.

Ancak, tartışmanın merkezinde bulunan tek unsur bu değil: Şu anda toplam incelemelerin yalnızca %62’si olumlu ki, bu “ortalama” bir değer olarak kabul ediliyor ve bu durum kritiklerin yüksek puanlama eğilimiyle açık bir şekilde çelişiyor.

Keskin eleştirilere maruz kalan bir diğer özellik, mevcut PC performansı ve bu, öncekinden çok daha az öznel bir unsura sahip gibi görünüyor. Sayısız tanıklıktan yola çıkarak, Elden Ring: Shadow of the Erdtree’nin, saniyede 60 kare olarak belirlenen bir sınır olmasına rağmen oldukça tutarsız bir kare hızına sahip olduğu görülüyor, genelde takılmalarla birlikte.

Ultrageniş ekran desteğinin yokluğu da eleştirilen bir özellik, ancak genel olarak, önerilenden daha yüksek konfigürasyonlara sahip olanlar için bile, akıcılığın eksikliği oldukça sorunlu.

Bu konu, PC alanında uzmanlaşmış Digital Foundry’nin bir parçası olan gazetecilerden Alex Battaglia tarafından da doğrulandı:

“İnsanların rastgele şeyler yayınladığını, donanım kontrol sistemleri ayarları gibi Elden Ring: Shadow of the Erdtree’de performansı artırmak için değişiklikler gibi şeyler yaptığını görmeye başladım,” diye yazdı Battaglia. “Küçük bir uyarı: Sorun sizin bilgisayarınızda değil, görevini kötü yapan FromSoftware’da.”