Dota 2 Şampiyonları, Wimbledon Oyuncularından Daha Fazla Para Kazandı

0 Yorum · 58 Görüntüleme

Geleneksel sporcuların düşük ücretli görünmesini sağlayan sadece Fortnite şampiyonları değil. OG, Valve'ın The International Dota 2 turnuvasını üst üste ikinci kez kazandı.


Dota 2 Şampiyonlarının Kazançları

Dota 2 Şampiyonlarının Kazançları

Geleneksel sporcuların düşük ücretli görünmesini sağlayan sadece Fortnite şampiyonları değil. OG, Valve'ın The International Dota 2 turnuvasını üst üste ikinci kez kazandı ve büyük 34,292,599 dolarlık ödül havuzundan 15,603,133 dolar kazanarak rekor kırdı. Bu, tabii ki espor tarihinin en büyük ödülü değil. Aynı zamanda beş takım üyesinin her biri için paylaşılacak.

Espor danışmanı Rod Breslau, 15.6 milyon dolarlık ödülün eşit bir şekilde her OG oyuncusuna yaklaşık 3.1 milyon dolar verileceğini belirtti. Bu bağlamda golfçü Tiger Woods, 2019 Master'ında 2.07 milyon dolar almıştı. Wimbledon tekler şampiyonu Novak Cokoviç ve Simona Halep bile her biri 2.9 milyon dolar aldı. Golf ve tenis ön sahaları genel olarak daha ünlü olsa da, birinci sınıf bir oyuncu olmanın çok kazançlı olduğu konusunda çok az şüphe vardır.

Ama yine de raketinizi bırakıp bir klavye ve fare almadan önce, uyarıları hatırlamanız önemlidir. The International büyük olabilir, ama bu sadece tek bir etkinlik. Üst düzey tenis Wimbledon'dan başka üç Grand Slam'a daha sahip. Ve tenis veya golfün aksine, en başarılı esporcular bile, kariyerinde gerekli olan hiper-hızlı reflekslerin çabuk solması nedeniyle kısa olma eğilimindedir. Bununla birlikte, çok fazla hareket etmeden kazanılan bu rakamlar dikkat çekicidir. Rekabetçi oyun şimdi büyük miktarda para içeriyor ve bu da görmezden gelinmeyi zorlaştırıyor.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!