En İyi Minecraft Hayatta Kalma (Survival) Haritaları

En İyi Minecraft Hayatta Kalma (Survival) Haritaları

Minecraft Hayatta Kalma Haritaları

Minecraft Hayatta Kalma Haritaları

Minecraft’ın diğer önemli modu hayatta kalma (survival) modudur; buradaki tek göreviniz mümkün olduğu kadar uzun bir süre yaşamın topraklarında hayatta kalabilmektir. En iyi haritalar hayatta kalma içgüdülerinizi sınırlarına kadar zorlar. Sınırlı kaynakları madencilik yaparken en akıllı seçimleri yapmanıza, siz ve hayati unsurlar arasında imkansız boşluklar oluşturmaya ve dayanıklılığınızı nadir canavarlarla test etmeye zorluyor. Diğerleri sadece sıcak küvet partisine yetecek kadar hayatta kalmanızı istiyor. Bunlar etraftaki en iyi tasarlanmış ve en eğlenceli hayatta kalma haritalarından bazılarıdır. En iyi Minecraft Hayatta Kalma (Survival) haritaları listesi.

1. World in a Jar

1. World in a Jar

World in a Jar‘daki meydan okuma, Jar’larla yerleştirilmiş bir dizi küçük dünyada hayatta kalmakla ilgilidir. Her yüzen cam cezaevi, saf hayatta kalma ve macera haritası oynanışının bir karışımını içeren eşsiz bir biyomeni içerir. World in a Jar; yakalanan ortamlarda bir ruhani durgunluğun olduğu mutlaka görülmesi gereken bir haritayı oluşturur.

World in a Jar İndir

2. Ant Farm Survival

2. Ant Farm Survival

Karınca çiftliğinde tuzağa düşmenin nasıl bir şey olduğunu merak eden herkes için Ant Farm Survival karşılaştığınız duruma hasarlı bir şablon sunar. Başka yerlerde daha fazla bilimsel araştırma yapmak isteyebilirsiniz. Giderek zorlaşan bölümlere ayrılan bu eşsiz hayatta kalma haritası, bir yığın zorluklara ve dolambaçlı klostrofobik seviyede tasarıma sahip.

Ant Farm Survival İndir

3. Deadly Orbit

3. Deadly Orbit

Gravity (Yerçekimi) filminden Sandra Bullock’un ya da George Clooney’nin rollerini ele geçirmek isteyen Roleplayer’lar, Uluslararası Uzay İstasyonunda yer alan uzay temalı bir hayatta kalma haritası olan Deadly Orbit‘ten başka bir şeye ihtiyaç duymuyor. Gravity (Yerçekimi) ilhamını tam anlamıyla hisettiri. Uçurumun içinde yüzmek olmasa bile, birçok yerde yerçekimi olsa da, mekânın boşluğu kesinlikle hissedilebilir. ISS’de bulunacak sınırlı kaynaklarla tamamlanan, hava olmadan nasıl hayatta kalacağını öğrenmiş gibi görünen çetelerle savaşmak gibi bir dizi görev vardır.

Deadly Orbit İndir

4. Planet Impossible

4. Planet Impossible

Planet Impossible’ın hedeflerinden biri, gerçekten bilmeniz gereken tek şey olan bir dinozoru ehlileştirmektir. Eğer başka bir şeye ihtiyacınız varsa; Planet Impossible Mad Max gibi bir çorak arazidir ve çakılan uzay geminizin son varış noktasıdır. On gün hayatta kalmayla ilgili olarak, dünyayı keşfetmeniz ve sizden önce buraya yerleşmiş olabilecek insanların kanıtlarını keşfetmeniz gerekir.

Planet Impossible İndir

5. Arctic

5. Arctic

Arctic tundrasında ıslanmayan tek bişey bile yok. Ama kendi vücudunuza güvenmelisiniz. Arctic; ıssız buz alanlarında kazılar yapmanızı, yavaş yavaş sizin ve hayatta kalan Jozsef ve Bay Maillet için mahsuller inşa etmenizi, mahsul yetiştirmeyi ve en sonunda sıcak küvet partisini atabileceğiniz bir çiftlik yapmayı gerektiriyor. Öncülleri kadar saçma, ama harita gerçekten güzel ve kendi izolasyonunda neredeyse sakinleştirici.

Arctic İndir

6. Containment Survival 2

6. Containment Survival 2

Portalda akıllıca bir Minecraft sarmalı olan Containment Survival 2, her biri benzersiz bir biyomeni içeren bir dizi hücre içerisinden ilerlemenizi sağlıyor. Deli bir AI (Yapay Zeka) tarafından yönlendirilen, sıkı bir süre sınırında hayatta kalma zorluklarını tamamlamak zorunda kalacaksınız. Seslendirmelerden oluşan mükemmel bir koleksiyon kullanarak, tesisden kaçmaya çalışırken AI güçlük çekecek ve sizi rahatsız edecektir. İyi tasarlanmış bir dizi ortam ve zorluklar sayesinde, Containment Survival 2  Minecraft’ın en iyi hayatta kalma haritalarından biri olarak kabul edilmektedir.

Containment Survival 2 İndir

7. Wild West

7. Wild West

Bir Red Dead Redemption olmayabilir, ama Wild West (Vahşi Batı) hissini gerçekten yakalıyor. Parıldayan gün batımı, geniş kanyonlar ve destansı düellolar için özel olarak kurulmuş olan sokak, bu Minecraft haritasının kovboy şapkası takan fantezilerinizi gerçekleştirmek için mükemmel bir arenayı oluşturmasına yardımcı oluyor. Burada çiftliği korumak ve atları evcilleştirmek Mojang’ın bloklu kumsalında olduğu gibi çiftlikteki yaşamın da bir parçası. Kaktüs tabanlı tuzakları kullanarak canavarları yakalayın.

Wild West İndir

8. Survival Island

8. Survival Island

Survival Island orjinal bir klasiktir. Bir benzetme yapmak gerekirse; bu, özel inşa edilmiş hayatta kalma haritalarının Coca-Cola’sı ve onunla devam etmek için bir mirasa sahip. Bu miras, gerçekten zor. Hatta süper zor gibi diyebiliriz. Yine de, Survival Island’ın ödülleri daha da tatlı hale getiren cezbedici bir doğası var. Bir twigs evi, gerçek bir başarıdır ve kendi kalenizin kralı olduğunuzda, bunu kazanmak için gerçekten çalıştığınızı bileceksiniz. Eğer Dark Souls bir Minecraft benzeri olsaydı bu Survival Island olurdu.

Survival Island İndir

9. SkyBlock

9. SkyBlock

Survival Island gibi SkyBlock, fırfırlar ve manzaralardan yoksun, ancak sağlam bir meydan okuma sunan “orijinal” özel haritalardan biridir. Floating Island’ın aksine, küçük L şeklindeki kir yığınınız sahip olduğunuz yegane kaynaktır. Bu nedenle çok fazla yaratıcılık ve koruma için ayarlanmış bir zihin gereklidir. Doğru akılla, bir ağaçtan ve birkaç blok kirden hasat edebileceğinize şaşıracaksınız.

SkyBlock İndir

10. Sphere Survival

10. Sphere Survival

Klasik SkyBlock formülü üzerinde ilginç bir dokunuş olan Sphere Survival, sizi devasa küreler üzerine yerleştirir. Sizi sürüngenler ve diğer Minecraft pisliklerini savuştururken haritanın diğer küresel dünyalarıyla köprü kurmaya çalışmak için size yol gösterir. Sizi dünyanın çeşitli alanlarına götürecek hedeflerin yığınlarıyla ve bu güvenli olmayan platformların üstündeki çetelerin üstesinden gelmenin sürekli mücadelesiyle, bu harita adeta hayatta kalmanın rüyasının gerçekleşmesidir.

Sphere Survival İndir