Epic Games 200 Milyon Kullanıcıya Yaklaşmakta

Epic Games 200 Milyon Kullanıcıya Yaklaşmakta

Yaklaşık 200 milyon kullanıcı ile çevrimiçi oyun mağazası olarak oldukça güzel bir yıl geçiren Epic Games 2021 yılında oyun severleri ücretsiz verdiği birbirinden güzel oyunlar ile bunu hakkettiğini belirtmek isteriz. 

2021 yılının genel istatistiksel raporlarına göre Fortnite dışında oldukça önemli bir işe imza atan Epic Games, yaklaşık 34 milyondan fazla yeni PC kullanıcılarının olduğunu belirtti. Ayrıca Epic Games'in 2021 yılının eş zamanlı oyuncu sayısının 13.2 milyon ile son yılların aynı anda en çok oyuncu sayısına ulaştığı yıl olarak hesaplandı. 

Epic Games'in bu başarısının arkasında tabii ki her hafta verdiği ücretsiz oyunlar olduğunu söylemezsek olmaz. Çevrimiçi oyun şirketi ücretsiz oyun kampanyasına dur durak bilmeden de devam edeceğini söyledi. Bu sayede Epic Games Store'un ileride daha da popüler olması beklenen hedefleri arasında yer almaktadır. 

Kullanıcılar geçtiğimiz yıl Epic Games Store'da yaklaşık 840 milyon dolar ve üçüncü taraf oyunlara 300 milyon dolar harcadı. Bu harcamaların üzerine bir de 300 milyon dolarlık kupan ve promosyonlar yer aldı.