GTA: Vice City Remake Yaratıcıları, RAGE Motorunda “Dildo Dodo” Görevini ve Güncellenmiş Şehri Gösterdi.

GTA: Vice City Remake Yaratıcıları, RAGE Motorunda “Dildo Dodo” Görevini ve Güncellenmiş Şehri Gösterdi.

Orijinal Grand Theft Auto: Vice City’i RAGE motoruna taşıyan GTA Vice City Nextgen Edition modunun yaratıcıları, güncellenmiş “Dildo Dodo” görevinin oynanışını sergilediler, bu göreve ise remake’te “Dildo Sparrow” adı verildi.

Orijinal Vice City’de Tommy Vercetti, Skimmer adlı hidroplan ile şehre broşürler dağıtıyordu (ki aslında şâhane bir Dodo uçağıdır, fakat bir çift büyük su kayağı şasili taban yerine), ancak remake’in geliştirildiği Grand Theft Auto IV motoru, uçaklarla uyumsuz bir şekilde çalıştığı için oyuncular remake’te Sparrow helikopteriyle broşür dağıtmak zorunda kalacaklar ve bu durum, görevin adında yaratıcı bir şekilde işlenmiş.

Muhtemelen benzer bir araç değişimi oyuncuları “Bombs Away!” görevinde de bekliyor: geliştiriciler daha önce, oyunun başka bir motora aktarılması sırasında zorunlu olarak verdikleri bu tür rahatsız edici tavizlerden biri olduğunu ve bunun için anlayış gösterilmesini istediklerini belirtmişlerdi.

Görüntülü oyunda, geliştiricilerin vaat ettikleri gibi, oyunun deniz rengini güncellediklerini fark edebilirsiniz: artık ocean, GTA IV’teki koyu mavi renginden değil, orijinal oyundaki gibi lacivert bir tonaya sahip.

GTA Vice City Nextgen Edition’ın çıkışı 2024 yılında gerçekleşecek.