League of Legends’in Mobil Versiyonu: Wild Rift Geliyor

Yorum · 45 Görüntüleme

Riot Games yeni duyurularını yaptı. League of Legends'ın yeni bir versiyonunun düşündüğünüzden daha kısa sürede mobil ve konsollara geleceği ortaya çıktı.


Wild Rift, ünlü 5v5 MOBA oyunu olan League of Legends’ın yeniden tasarlanmış ve mobil cihazlar için optimize edilmiş bir versiyonu olarak bize duyuruldu. PC oyunundan bağımsız olmakla birlikte birçok oyun platformunda yer alması planlanan oyun, alfa ve beta sürümleri tamamlandıktan sonra 2020 yılının sonunda oynanabilir olacak.

Geçtiğimiz gün League of Legends mobil oyunu için kayıt sayfası sızdırıldı. Oyunun yapımcısı Michael Chow'un sunduğu videoda, sızıntının doğru olduğunu, ancak League of Legends’ın bu sürümünün tam olarak beklediğimiz gibi olmayacağını öğrendik.

Bu yeniden tasarım daha çok standart oyuncular için geliştirilmiş olmakla birlikte oyun bulma süresi önemli ölçüde azaltılmış. Oyuncuların bildiği gibi normal bir League of Legends maçı ortalama 40 dakika sürüyor. Bunun aksine Wild Rift’te, özellikle mobil cihazlara uygun olması açısından bir maç ortalama 15-18 dakika sürecek.

League of Legends: Wild Rift Tanıtım Videosu

Uzun süredir League of Legends oynayanlar için en dikkat çekici olan diğer bir değişiklik ise, Wild Rift'te orijinal oyundaki tüm şampiyonların olmayacağı. Mobil versiyonda ne kadar şampiyon olacağı, hangi skinler olacağı henüz belli değil. Bu yüzden oyunun orijinal oyuna göre daha az içeriğe sahip olacağını biliyoruz. Ancak gelecekte şampiyon sayısının artmayacağının da bir kanıtı yok.

League of Legends’ın mobil versiyonuyla birlikte Riot Games’den kart oyunu Runeterra, Project L kod isimli bir dövüş oyunu, Project A kod isimli bir nişancı oyunu ve bir açık dünya RPG oyunu olan Project F dahil olmak üzere pek çok yeni oyunun duyurusu yapıldı. Biz de dahil olmak üzere pek çok oyuncu bir anda bu kadar oyunun duyurusunun yapılmasına çok şaşırdı.

Riot Games’den Yeni FPS Oyun: Project A

Bu yıl League of Legends’ın onuncu yıldönümünü kutlayan Riot Games’in yeteneklerini açık bir şekilde sergiliyor olması bizi sevindirdi. Önümüzdeki birkaç yıl onlar için çok heyecan verici görünüyor ve tüm bu projelerin gerçekte ne kadar ilerlediğini görmek çok merak ediyoruz.


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!