Minecraft Dungeons Ön İnceleme

0 Yorum · 985 Görüntüleme

Milyonlarca oyuncuya sahip Minecraft'ın yakın zamanda çıkacak olan son oyunu Dungeons'u inceledik.


Minecraft Dungeons oyununu ilk gördüğümde, "Bu Diablo, ama Minecraft ile mi?" Şimdi oynadığım için, evet: Minecraft Dungeons temelde Minecraft kaplamalı Diablo. Elbette, Diablo ile aynı mekanik derinliklere sahip değil. Minecraft: Dungeons, temel olarak ana oyundan ilham alınarak mücadeleye dayanan bir oyundur.

Minecraft'ın kasıtlı olarak düşük çözünürlüklü sanat tarzının nasıl bu kadar yüksek kalitede görünebildiğini anlamıyorum, ancak Minecraft: Dungeons şimdiye kadar gördüğüm en güzel Minecraft dünyası. Diablo serisinin cehennem ilhamları ve ikonografisi Mojang'ın bloklu sürüngenleri ve zombileri için değiştirildi ve bataklıklar, dağlar ve canlı ve muhteşem renklerle tasarlanmış köyler gibi tanıdık yerlerde ayarlandı. Mağaraların ve zindanların karanlık girintilerinde bile, her şey harika görünüyor. Özellikle daha ince aydınlatma efektlerinden etkilendim.

"Mağaraların ve zindanların karanlık girintilerinde bile, her şey harika görünüyor."

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Müzik ve ses de mükemmel. Ana oyundan farklı bir müziği var, ancak orijinal müziğinin lo-fi stilini korumak için harika bir iş çıkartılmış, zindan tarama macerası için tematik olarak uygun hale getirmek için yeterli hissi veriyor. Örneğin, sona yaklaşılan önemli anlarda çok dramatik müzikler mevcut, ancak Minecraft evreninde asla abartı yok. Minecraft Dungeons film müziğini Minecraft'ta uygun şekilde entegre edebilirsiniz ve kendinizi evinizde gibi hissedebilirsiniz.

En sevdiğim seviyelerden biri, Arch Illager'ın kuvvetleri tarafından yağmalanan sonbahar temalı bir köy kısmıdır. Turuncu ve sarı renkli yapraklar esintiyle hafifçe sallanır ve hasat edilmiş buğday demetleri, kasaba harebelerinde yol kenarına dağılır. Hışırdayan yapraklar ve ortam seslerinin fısıldayan rüzgârları, hissiyat olarak sonbahar mevsiminin başlangıcına götürüyor. O an oyunun ortasında sadece oturup, o anlardan zevk almak istedim.

"Minecraft Dungeons film müziğini Minecraft'a uygun şekilde nakledebilirsiniz ve kendinizi evinizde gibi hissedebilirsiniz."

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Grafik performansıyla ilgili olarak, GeForce GTX 1080 destekli bir oyun bilgisayarında Minecraft Dungeons oynuyorum ve ilk başladığımda tüm varsayılan grafik ayarları otomatik olarak en yüksek seviyeye çıktı. Ayrıca kare hızını 120'ye ayarladım (monitörüm 144Hz yenileme hızına sahip), bu da sorun veya tereddüt yaratmadı ve muhtemelen daha yüksek bir ayarda yapabilirdim. Oldukça düşük etkili bir oyun ve oyundaki ayrıntılar, hatta anlık sahne geçişlerinde bile performans sorunları yaşamadım. 

Hikaye oldukça basit. Ana kötü adam, Arch Illager, diğer Illagerlerden bir Güç Küresi çaldı ve onu genel olarak kötülük için kullanıyor. Sonraki altı ila sekiz saati, onu kovalayarak ve sonunda kalesinde karşılaşana kadar köleleriyle mücadele ederek geçiriyorsunuz.

İyi Aile Eğlencesi

Yeni bir oyuna başladığımda, başlangıçta oyuncu sınıfları olduğunu düşündüğüm şeylerin seçimini yapabiliyor olmak beni çok heyecanlandırdı, ancak sadece önceden hazırlanmış kostümler listesinden seçim yapabildiğimi anladım. Onlar hakkında bir oyun perspektifinden farklı bir şey yok, özellikle de karakter özelleştirmeye kadar önemli detaylar bulunuyor. 

 

 

Bu bir Diablo oyunu değil, ama temelde oldukça eğlenceli ayrıntılara sahip. Düşmanlarla savaşarak, çeşitli nadirlik seviyelerinin hazinelerini arayarak, bir canavarla savaşarak ve daha sonra kazandığınız zaferlerin ardından bir sandık elde ederek eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Belirgin bir değişiklik ise geleneksel bir yetenek ağacı yerine, seviye atlamanın, öğelerinize farklı güçler eklemek için kullanabileceğiniz bir büyü noktası bulunmasıdır. 

"Bu bir Diablo oyunu değil, ama temelde oldukça eğlenceli ayrıntılara sahip."

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İki silah alabilirsiniz: yakın mesafeli dövüş silahı ve uzun menzilli silah. Menzilli bir katakter yapımı için, Hunter yeteneklerini seçmenizi tercih ederim, çünkü ok yeteneklerinize bonuslar veriyor, ancak tank oyun tarzının, hızlı bir "suikastçının veya karakter üzerinde ağır hasarlara yönelik farklı zırhlarda bulunuyor. Karakterinize farklı saldırı ve savunma efektleriyle üç farklı obje yerleştirebilirsiniz, bu da savaşlarda yeteneklerinizi karmaşıklaştırmadan geliştirmeniz için yeterlidir. 

Kolaylıktan bahsetmişken, Minecraft Dungeons oynamaya ilk başladığımda, normal zorlukların bile biraz daha kolay olduğunu gördüm.. Düşüncesizce ilk birkaç seviye boyunca sadece yolda ilerleyebildim... ama seviye ilerledikçe savaşlarda daha dikkatli davranmamı ve iksirlerimi, objelerimi daha dikkatli kullanmamı gerektiriyordu. 

Minecraft Dungeons'ta ilerlemeniz, oyunda yendiğiniz karakter daha yğksek bir zorluk seviyesinin kildini açar ve her görev için görevinize bağlı olarak daha ayrıntılı zorluk dereceleri vardır. 

"Kaybettiğinizde herhangi bir ceza yoktur, bu yüzden kaybettiğinizde bile ilerlemeniz kaydedilir."

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Her seviye başına sadece üç şansınız var: üç kez yenilirsen artık şansın yok. Son patronda ölmek ve tekrar tüm seviyeyi tekrar geçerek, sadece patronla yüzleşerek tekrar kaybetmek sinir bozucu olabiliyor. Neyse ki, kaybettiğinizde herhangi bir ceza yoktur, bu yüzden kaybettiğinizde bile ilerlemeniz kaydedilir.

Sonuç

Minecraft Dungeons, basit ama oldukça zevkli bir sisteme sahip. Bununla birlikte, Minecraft'ın geleneksel görünümüne ve hissine eşlik edecek ayrıntılarda bulunuyor. Oldukça çekici ve eğlenceli bir oyun. Tonlarca ganimet, ortaya çıkarılacak gizli alanlar ve kilidini açmak için giderek zorlaşan seviyeleri ile Minecraft Dungeons, nispeten altı ila sekiz saatlik hikaye moduna sahiptir. Ama hikaye için kaç kişi Minecraft'ı oynuyor?

 Minecraft: Dungeons

Geliştirici: Mojang    Yayımcısı: Microsoft    Çıkış Tarihi: 28 Mayıs 2020

Platformlar: Nintendo Switch, PC, PlayStation 4, Xbox One

Minecraft Dungeons Sistem Gereksinimleri


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!