Minecraft Hileleri

Tüm oyuncuların faydalı bulacağı bazı kullanışlı Minecraft konsol komutları ve hilelerini hazırladık. Her oyuncunun bilmesi gereken Minecraft konsol komutları ve hilelerine bir göz atın.


Minecraft Hile

Minecraft Hile

Mevcut bir yapının kopyalanıp kopyalanmayacağı, gamemode değiştirileceği, ya da düzensiz bir şekilde zafer için hile yapılması, Minecraft konsol komutları oyunun günden güne oynanmasının önemli bir parçasıdır. Dışarıda çok farklı komutlar varken, her şey karmaşık bir hal alıyor. Bilmeniz gerekenleri ve elbette arkadaşlarınızı troll yapmak için kullanabileceklerinizi bir araya getirdik.

Minecraft Hileleri
Aşağıda listelenen Minecraft konsol komutlarına nasıl gireceğinizi merak ediyorsanız, yapmanız gereken tek şey slash tuşuna basmaktır (/) ve bu küçük bir pencere açar. Kodu girin ve enter tuşuna basın ve komutunuz aktif hale gelecektir.

Shorthand Kodları
Aşağıda farklı oyuncu isimlerinden yazmanızı önlemek için kullanılan kısa kodlar bulunmaktadır. Bunlar ezberlemeye değer, bu yüzden her ne zaman bir işçinin oyuna katıldığı her seferinde "Sniper_Kitty_Bruv_91" gibi isimler yazmak zorunda değilsin. < > ve [] gibi işaretleri komutları ve açıklamayı belirtmek için kullandık. Hile komutlarını yazarken kullanmayın; ne şekilde yazıldığı ile ilgili bilgi için örneklere bakabilirsiniz.

Clone (Klon) komutu

/clone

Bir blok seçimini başka bir konuma klonlar. Bir şehir alanı oluşturuyor ve farklı alanlara birden fazla bina kopyalamak istiyorsanız çok yardımcı olur. “ ” başlangıç noktanız “ ” bitiş noktanızdır. “ ”, klonlanmış blokların üretilmesini istediğiniz yerdir.

Örnek: /clone 100 234 -10 200 100 0 300 200 100

Zorluk nasıl değiştirilir

/difficulty

Oyun içi zorluğu değiştirir. Kodun ikinci bölümünü istediğiniz biriyle değiştirin.

Örnek: /difficulty peaceful

Kendinize veya başka birine bir efekt ekleyin

/effect [seconds] [amplifier] [hideParticles]

Hedeflenen oyuncuya bir durum efekti ekler. “[seconds]”, “[amplifier]” ve “[hideParticles]” seçeneklerinin tümü isteğe bağlıdır. Bu nedenle uzunluğu değiştirmek istemediğiniz sürece, efektin ne kadar güçlü olduğunu veya efektin partiküller halinde mi gösterilip gösterilmediğini görmezden gelebilirsiniz. Bir oyuncudan bir efekt kaldırmak istiyorsanız, “/ effect clear” yazın.

Örnek: /effect PCGamer water_breathing 30

Bir öğeyi büyüleyin

/enchant [level]

Oyuncunun tuttuğu öğeye bir büyü ekler. Yani bu, bir kitaptan veya enchant masasından çekeceğiniz herhangi bir büyüden etkilenir. İşte Enchantment ID'lerin bir listesi.

Örnek: /enchant Gamer minecraft:smite 1

Exp değiştirici

/xp [player]

Hedeflenen oyuncuya bir miktar deneyim puanı verir. Bunun yerine, daha kolay bir şekilde büyüleyici değer eklemek istiyorsanız, “/ xp L [player]” ı deneyin.

Örnek: /xp 100L Gamer

Gamemode değiştirin

/gamemode

Seanstaki herkes için gamemode değiştirir. Farklı oyuncuların modunu değiştirmek için kodun sonuna bir oyuncu adı ekleyin. Aşağıdaki gibi seçeneklerden biriyle "" değiştirin:

Örnek: /gamemode Survival

Bir öğe veya öğeler verin

/give [amount]

Bir öğeyi oynatıcının envanterine bırakır. Tam bir elmas dişli seti ile bir koşuya başlamak istiyorsanız mükemmeldir. Miktar bölümünün yalnızca istiflenebilir öğeler için çalıştığını unutmayın. Bir seferde 100 tane elmas kılıç veremezsiniz. Öğe kimliğinin tam listesi için buraya gidin.

Örnek: /give PCGamer diamond_sword 1

Komut çalışmıyorsa yardım edin

/help [command name]

Herhangi bir konsol komutu hakkında ek bilgi sunar. Bir komutu deniyor ve gerektiği gibi çalışmıyorsa, yukarıdaki komutu, çalışmayan komutun adını yazmadan önce yazın ve nasıl çalıştığına dair daha fazla ayrıntıya sahip olursunuz.

Örnek: /help kill

Envanteri saklar

/gamerule keepInventory true

Oyun kurallarını değiştirir, böylece ölürseniz, envanterinizdeki tüm öğeleri saklarsınız. Tekrar açmak için “true” değerini “false” ile değiştirin.

Herkesi veya herşeyi öldür

/kill

Oyuncu da dahil olmak üzere her şeyi öldürür. Ama başka bir oyuncuyu öldürmek istiyorsan, “/ kill ” ı kullanın. Ve belli bir mob tipini öldürmek için, “/kill @e[type=mobType]” kullanabilirsiniz.

Çalma sesi komutu

/playsound

Belirli bir ses dosyasını çalar. Birisi bir kapıyı açtığında bir ses çalmak için bir komut bloğu kullanmak istiyorsanız harikadır. Kim iyi bir kapı zili sevmez ki? Tüm ses dosyası isimlerine buradan göz atabilirsiniz.

Örnek: /playsound minecraft:entity.elder_guardian.ambient voice @a

Dünya seed nasıl kontrol edilir

/Seed

Seedi tekrardan oynatmak veya bir eşe aktarmak için, mevcut dünyalarının seedleri gösterir.

Dünyayı spawna ayarla

/setworldspawn

Oyuncu nerede duruyorsa dünya spawn olur. Bunu yapmak istemezseniz, bunu “/setworldspawn ” ile önceden belirlenmiş bir konuma ayarlayabilirsiniz.

Örnek: /setworldspawn 100 80 0

Değişim zamanını durdurun

/gamerule doDaylightCycle false

Bu, gün ışığı döngüsünü tamamen kapatır, böylece her zaman günün geçerli saati olur. Döngüyü tekrar etkinleştirmek için “false” i “true” ile değiştirin.

Bir mob Spawn olur

/summon [x] [y] [z]

Belirli bir yere bir mob çağırır. Mobun tam üstünüzde spawn olması için “[x] [y] [z]” bölümünü kaldırın. Sadece, Wither'ı spawn yaptıysanız mümkün olduğu kadar çabuk bir şekilde ayağa kalkmanız gerektiğini hatırlayın.

Örnek: /summon creeper

Teleport (Işınlanma)

/tp [target player]

Hedeflenen oynatıcıyı belirlenmiş bir yere ışınlar. Ve evet, aslında bir arkadaşını gökyüzüne ışınlayabilir ve vücutları dünyaya geri dönerken gülebilirsiniz.

Örnek: /tp Gamer 100 0 10

Oyun içi zamanı değiştir

/time set

Oyun içi zamanı ayarlar. Günün saatini başka bir şeye değiştirmek için sayılardan birini ekleyin.

Hava durumunu daha güzel ya da daha kötü bir şeye değiştirin

/weather

Oyun içi hava durumunu farklı bir türe göre değiştirir. Yani “/weather thunder” yaparsanız hava gök gürültülü fırtına olacaktır. Creeperlardan sonra gidecekseniz bu bir zorunluluktur. Kimsenin gök gürültüsünü beklemek için zamanı yoktur.

Eğer daha fazla Minecraft tavsiyesi istiyorsanız, en iyi Minecraft seedlerine ve en iyi Minecraft haritalarına göz atabilirsiniz. Oyunu indirmek isterseniz aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Minecraft İndir

Minecraft APK İndir


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!