Pokemon Benzeri Oyun: Temtem, Ocak Ayında Piyasaya Sürülecek

0 Yorum · 120 Görüntüleme

Bir süredir geliştirme aşamasında olan Pokemon benzeri oyun çok yakında bizlerle.


Nintendo’nun Pokemon serisi basitçe söylemek gerekirse kendi RPG alt türünü yarattı ve buna benzeyen bir sürü iyi veya kötü oyun piyasaya çıktı. Yine de orijinal Pokemon oyununa gerçekten çok benzeyen oyunların sayısı az. Temtem ise Humble Bundle yayıncılığında Steam’de piyasaya sürülecek ve Pokemon’a aşırı benzeyen bir oyun olarak karşımıza çıkacak.

Konuyla ilgili olması bakımından Pokemon’a Alternatif PC Oyunları haberimizi de incelerseniz seviniriz.

Temtem 21 Aralık 2020 tarihinde Steam Erken Erişimi’ne açılacak. Oyundan genel olarak bahsedecek olursak, siz dünyanın dört bir yanına dağılış hayvanlara benzeyen ve Temtem adı verilen yaratıkları eğiten bir eğitmensiniz. Sekiz dojo liderini ve kötü klan Belsoto’yu yenmeyi amaçlayıp, en iyi olma yolunda ilerliyorsunuz. Bunun yanında en iyi Temtem takımını kurmak, arkadaşlarınızla takas yapmak ve onlarla beraber savaşmak gibi ekstra özelliklere de sahip olacaksınız.

Oyun hikaye odaklı olmasının yanında tamamen online olarak oynanıyor. Maceranız sırasında diğer Temtem eğitmenleriyle karşılaşabilecek, onlarla savaşabilecek ve onlarla beraber bir ekip oluşturabileceksiniz. Bunun yanı sıra karakterinizi kişiselleştirmek ve kendi evinizi dekore etmek gibi şeyleri de yapabiliyor olacaksınız. Orijinal Pokemon oyunlarında bu özellikler son birkaç senedir var olsa da henüz hiçbir Pokemon MMORPG oyununda böyle özelliklere yer verilmemişti.

Oyunda RPG yapmadan seç ve banla mantığıyla çalışan multiplayer savaşlar da yapma tercihiniz bulunuyor. Bu da oyunun rekabetçi yanının yüksek olacağı anlamına geliyor.

Oyunun fragmanını izleyerek oyun hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca Temtem’in erken erişim öncesi beta testine buradan abone olabilirsiniz.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!