Prince of Persia, VR Oyunu Olarak Geri Dönüyor

0 Yorum · 2161 Görüntüleme

Uzun yıllar boyu yeni oyununu göremediğimiz Prince of Persia serisi yeni bir oyuna nihayet kavuşuyor. Ubisoft, VR oyun salonları için geliştirilen Prince of Persia: The Dagger of Time’ı resmi olarak duyurdu. Yeni oyunda oyuncular zaman manipülasyonunun büyülü güçlerini kullanarak bir dizi bulmacayı çözmek zorunda kalacaklar.


Daha önce Prince of Persia serisinden, Dark Babylon adlı yeni bir oyunun 2021'de piyasaya sürüleceğine dair sızıntılar olduğunu bildirmiştik. Gizemli oyun şimdilik sadece bir söylentiden ibaret kalmaya devam etse de, yakın zamanda efsanevi seri bir dirilişe kavuşacak. Bir zamanlar çok popüler olan Prince of Persia serisine yeni bir oyun yapılacak. Ubisoft, bu yolda ilk adım olabilecek Prince of Persia: The Dagger of Time’ı resmi olarak açıkladı. Ancak, şirketin Alman Düsseldorf şubesinde geliştirilecek oyun, bireysel müşteriler için değil, profesyonel VR oyun salonları için tasarlanıyor. Oyun escape room tarzında olacak ve sanal gerçeklik gözlüklerini kullanarak iki, üç veya dört oyuncunun birlikte oynayabilecek.

Prince of Persia: The Dagger of Time, The Sands of Time üçlemesi ile aynı evrende geçecek. Oyuncular zamanın kraliçesi Caileena'dan öncesini görecek. Oyunda cesur kişilerden, kum saati odasını açma yolunda duran ve tehlikeli büyücünün düzenini durdurmak için kullanmaları gereken bir dizi bulmaca ve bilmeceyi çözmeleri istenecek. Oyunun katılımcılarından biri, serinin hayranları tarafından iyi bilinen büyülü bir hançer alır, bu da dilediğimiz zaman zamanı geri sarmamızı ve durdurmamızı sağlar. Bu mekaniğin yanı sıra ekip içindeki iş birliği, zafere ulaşmanın anahtarı olacak. Macera sırasında, oyuncular serbestçe dolaşabilir ve hatta çok seviyeli Zaman Kalesi'ni tırmanarak keşif yapabilirler.

Son olarak, Ubisoft Düsseldorf sanal gerçekliği göz önünde bulundurularak oluşturulan iki escape room oyunu daha yayınlamıştı. Bu iki oyun Assassin's Creed ile ilişkiliydi. Escape The Lost Pyramid adlı oyunda, 1928'de Sina Yarımadası'ndaki eski Mısır kalıntılarını araştıran arkeologların rolünü oynayan bir mezardan çıkmaya çalışıyorsunuz. Diğer oyun olan Beyond Medusa's Gate'te oyuncuların, efsanevi Argonauts'un gemisinin demirlediği Ege Denizi'ndeki adalardan birinde gizlenmiş dev bir mağaradan kaçmak için bir saatleri var.

Prince of Persia: The Dagger of Time Resmi Web Sitesi


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!