PS5 ve Xbox Series X'te Yükseltilmiş Fan Yapımı Witcher 3 Kullanılabilir

PS5 ve Xbox Series X'te Yükseltilmiş Fan Yapımı Witcher 3 Kullanılabilir

Witcher 3, son nesil konsol oyunlarının en devrimci RPG deneyimlerinden biri olarak duruyor. CD Projekt Red'in beğeni toplayan üçlemesinin üçüncü başlığı, yeni nesil konsollar için önemli görsel ve teknik iyileştirmeler elde etmeyi planlıyor. Bununla birlikte, Kotaku'ya göre, yukarıda bahsedilen geliştirmelerden bazıları, HD doku ve modellere odaklanan fan yapımı modlardan geliyor olabilir.

Bu ayın başlarında, HalkHogan adlı bir modcu, son derece popüler The Witcher 3 HD Reworked Project mod sayfasının gönderiler bölümünde bir güncelleme yaptı ve “Mart ayı başlarında yeni bir HDRP önizlemesi duyurduğumu biliyorum ama tüm zaman boyunca sessiz kaldım. Bunun için özür dilerim. Ama karşılığında, bazı iyi haberlerim ve neden sessiz olduğum ve neden gösterecek çok şeyim olmadığının nedenleri var. Sanırım en önemli haber, CDPR'den işbirliği hakkında resmi bir mesaj aldığım. ” HalkHogan, “Henüz kesin olmamakla birlikte, HDRP'nin resmi gelecek nesil güncellemeye dahil edilmesi çok muhtemel” dedi.

IGN , CD Projekt Red'in “böyle bir tarafla bağlayıcı bir anlaşma yapmadığını”, ancak sevilen modları potansiyel olarak dahil etme görüşmelerinin hala devam ettiğini bildirdi. 

The Witcher 3 HD Reworked Project, 60 binin üzerinde onay ve 4 milyon indirmeye sahip. HalkHogan'ın modu, beş yıldan fazla bir süredir geliştiriliyor ve 18 sürüm, bu zaman aralığında ince ayarlandı ve güncellendi. Proje nihayet tamamlandı ve geçen Eylül ayında yüklendi. HalkHogan'ın modu (ve diğer modcuların çalışmaları gibi) dahil edilirse, umarım sıkı çalışmaları ve franchise'a olan bağlılıkları için uygun şekilde telafi edilirler. Bazı çok etkileyici görsel yükseltmeleri kontrol etmek için yukarıdaki HDRP'nin yayın önizleme videosunu izleyebilirsiniz. 

The Witcher 3'ün geliştirilmiş sürümü, 2021'in ikinci yarısında bir noktada PlayStation 5 ve Xbox Series X'te piyasaya sürülecek.