Sony, PS3, PS Vita ve PSP Mağazalarını Bu Yaz Kapatacak

0 Yorum · 2021 Görüntüleme

PlayStation, PS3 ve PSP'deki mağazalar Temmuz'da kapatılırken, PS Vita mağazası Ağustos'ta kapanacak.


Sony, eski konsolları için PlayStation mağazalarının bu yılın sonlarında kapanacağını duyurdu. Bu, oyun satın alma gibi özelliklerin artık PlayStation 3, PlayStation Portable ve PlayStation Vita gibi platformlarda mümkün olmayacağını açıkladı. Ancak yine de, sahip olduğunuz oyunları indirmeye devam edebilirsiniz.

Resmi PlayStation web sitesindeki bir paylaşıma göre, PS3, ve PSP mağazaları 2 Temmuz'da kapanacak. PS Vita mağazası ise 27 Ağustos'ta kapanıyor. Mağazaların kapanmasının bir sonucu olarak , satın alma dahil birçok işlev çalışmayı durduruacak. Bu platformlarda sahip olduğunuz hediye kartları, PSN cüzdanında kalacak ve yalnıca PS4 ve PS5 içeriği için kullanılabilir.

PS3, PSP ve PS Vita'daki bazı işlevlere, üç mağazanın tamamı kapandıktan sonra bile erişilebilir. Kullanıcılar, abonelik aktif olduğu sürece önceden satın alınan oyunları yeniden indirebilecek, önceden satın alınan dijital içeriğe erişebilecek, oyunları ve PS Plus kuponlarını kullanabilecek ve PS Plus'tan ücretsiz içerikleri yeniden indirebilecek.

Önceden indirilmiş herhangi bir içeriğe erişmek için, kullanıcılar kendi cihazlarında İndirme Listesi'ne gidebilir.

PlayStation'ın web sitesindeki SSS, PS3, PSP ve PS Vita mağazalarının kapatılmasının kullanıcıları nasıl etkilediğiyle ilgili birkaç soruyu yanıtlıyor. Sony, PlayStation oyuncularının bu mağazalar kapandığında fark edilir bir fark görmeyeceğini, şirketin "kullanıcıların mevcut PlayStation Plus üyeliği veya PlayStation Now aboneliği" gibi şeyler üzerinde "hiçbir etkisi" olmayacağını iddia etmesini söyledi. Kullanıcıların halihazırda bir PlayStation 4 veya PlayStation 5'i olmasa bile, kullanılan paralar ve indirilen çapraz satın alma başlıklarına PSN hesaplarından erişilebilir.

Bu resmi onay , Sony'nin bu yılın sonlarında PlayStation 3, PlayStation Portable ve PlayStation Vita mağazalarını kapatmayı planladığına dair raporların bu ayın başlarında dolaşmaya başlamasıyla geldi. Sony ayrıca PlayStation oyuncularının PS3, PSP ve PS Vita dijital oyunlarını satın almasına izin veren eski web mağazasını sessizce kapattı.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!