Steam’de Dragon Age serisi indirime girdi: oyunlar%90’a varan indirimle satışa sunuldu

Steam’de Dragon Age serisi indirime girdi: oyunlar%90’a varan indirimle satışa sunuldu

Steam mağazasında Dragon Age serisi indirimi başladı: serinin üç oyunu ilk defa% 90 indirimle sunuluyor – bu tarihteki en yüksek indirim (önceki maksimum% 85’ti). Açıkçası, Electronic Arts şirketi yeni bir izleyici kitlesini Dragon Age serisine çekmeye çalışıyor, çünkü yeni Dragon Age: The Veilguard oyunu çıkacak.

Dragon Age: Origins, 2009’un en iyi RPG’lerinden biriydi. Oyun geniş övgüler aldı ve oyuncuların sevgisini kazandı, ayrıca çeşitli yayınlar tarafından 20’den fazla Yılın Oyunu ödülü kazandı. Ayrıca, oyun için Awakening adlı büyük bir ek paket yayınlandı, orijinal oyuna devam etti ve yeni bir bölge ekledi.

Dragon Age II, eleştirmenler ve oyuncular tarafından daha çekingen eleştiriler aldı: orijinal oyuna göre, oyuncular ve eleştirmenler benzer mekanları, tek tip düşmanları ve daha az ilginç hikayeyi eleştirdiler. Yayıncı, BioWare’ı oyunu çıkarmak konusunda acele ettirdi (orijinal oyundan sadece 2 yıl sonra oyunu piyasaya sürdüler), bu yüzden oyun belirgin bir şekilde zayıf olarak değerlendirildi.

Dragon Age: Inquisition hala karışık duygular uyandırıyor: 2014 yılında en fazla Yılın Oyunu ödülünü kazanan oyun ve eleştirmenlerden aldığı puanlarla orijinal oyun seviyesinde olsa da, oyuncular “Inquisition”u benzer görevler, aptal NPC yapay zekası ve MMO oyunlarına benzerlik nedeniyle eleştiriyorlar, ki bu oyunun başlangıçta bir MMO olarak planlandığını ancak geliştirme sürecinde tek oyunculu bir oyuna dönüştürüldüğünü göz önünde bulundurarak şaşırtıcı değil.

Dragon Age: The Veilguard, 2024 yılında PC, PS5 ve Xbox Series X/S için piyasaya sürülecek.