Terraria’nın Yaratıcısından En İyi Modlardan Biri için Soru: “Re-Logic’te Çalışmak İsteyeniniz Kim?”

Terraria’nın Yaratıcısından En İyi Modlardan Biri için Soru: “Re-Logic’te Çalışmak İsteyeniniz Kim?”


Terraria’nın yaratıcısı Andrew “Redigit” Spinks oldukça rastlantısal bir şekilde Terraria’nın en büyük modlarından birinin yaratıcılarına iş teklif etti.

Calamity, Terraria için mutlak bir dev modudur; onlarca saatlik endgame içeriği, aşağı yukarı aynı kadar yeni düşman ve boss, 1000’den fazla yeni item, acımasız yeni zorluk modları, beş yeni biyom ve yapı, yeni bir sınıf, 40’tan fazla yeni şarkı, 50’den fazla yeni tarif, mevcut vanilla içeriğinde tonlarca değişiklik ve tamamen yeni eklemeler sunar. Şu an için 2011 yılı efsanevi sandbox oyunu için mevcut olan en büyük mod belki de budur ve şimdi onun yaratıcıları, temel oyunun arkasındaki kişiyle çalışma şansına sahip gibi görünüyorlar.

“Hey @CalamityModTeam, sizden kim @ReLogicGames için çalışıp yaptığı iş karşılığında para kazanmak ister?” – Spinks yakın zamanda bir tweet’inde yazdı.

Video oyunu modder’larının resmi geliştiriciler olarak stüdyolara katılma hikayesi oldukça uzundur. En güncel örneklerden biri, en iyi Stardew Valley modunun yaratıcısının, Eric Barone ile 1.6 güncellemesi üzerinde çalışmasıydı.

Spinks’in tweet’inin gerçek bir iş teklifi olup olmadığı belirsiz ama bu bir ilk olmazdı kesinlikle. Sonunda, Spinks mod ekibine, Calamity’nin soundtrack’i, temel oyunu video oyunları için en iyi müzik listesinde geçtiği için, “sizin ses yönetmeninizi” işe almayı düşündüğünü belirtti.