Valheim, Üç Haftada 4 Milyon Kopya Satmayı Başardı

Valheim, Üç Haftada 4 Milyon Kopya Satmayı Başardı

23 gün önce geliştiriciliğini Iron Gate ve yayıncılığını Coffee Stain Studios'ın yaptığı Valheim, piyasaya sürüldü ve her geçen gün oyuncu kitlesini arttırarak rekorlar kırmaya devam ediyor.

Geliştirici ve yayıncı şirketlerin açıkladığı son raporlara göre, Valheim Steam'de eşzamanlı olarak 500.000 kişilik en yüksek kullanıcı sayısına ulaştı.

Aslında, Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, Playerunknown's Battlegrounds ve Cyberpunk 2077 gibi satış rekorları kıran oyunların yanında pek reklamı yapılan bir oyun olmasa da birçoğunu geride bırakmayı başardı.

Iron Gate CEO'su Richard Svensson, “Bunu düşünmek için gerçekten zamanım olduğunu sanmıyorum” dedi.

“Oyuncuların oyunu çok sevdiğini biliyorum ama aynı zamanda gelecekte daha da iyi bir şeyler yapabileceğimi düşünüyorum. Oyuna daha fazla içerik eklemeyi, özellikle de kalan biyomlar üzerinde çalışmayı dört gözle bekliyorum. Şu anki yol haritamız yalnızca bir sonraki biyoma ulaşıyor ve bunu yıl sonuna kadar yapmayı umuyoruz, ancak gelişimin ne kadar sorunsuz olacağına bağlı olarak çok daha uzun sürebilir. Asla iyi bitmeyen gelişimi gerçekten vurgulamak istemiyorum. “

Coffee Stain Publishing patronu Albert Säfstrom şunları ekledi: “Bir yıldan uzun bir süre önce bir arkadaşıma Valheim'ı, oyunlara ilk kez aşık olduğumda nasıl hissettiğimi hissettiren bir oyun olarak tanımlıyordum. Üç hafta öncesine kadar, bunun Valheim ile tek başıma sahip olduğum eşsiz bir bağlantı olduğunu düşündüm. Geçtiğimiz haftalarda oyuncuların inanılmaz tepkiler verdiğini görmek Valheim'ın gerçekten özel bir şey olduğunu anlamamı sağladı, sadece benim için değil, hayal edebileceğimden daha fazla oyuncu için. “

Satılan dört milyon kopya, Valheim için en son ticari dönüm noktasıdır. Lansmandan sonraki bir hafta içinde, Viking temalı başlık iki haftadan kısa bir sürede 2 milyonu kırmadan önce 1 milyon kopya sattı. Piyasadaki 16. gününde oyun 3 milyon adet sattı.