Minecraft Demir Külçesi Nasıl Yapılır?

Minecraft Demir Külçesi Nasıl Yapılır?

11 yıl önce oyun dünyasına giriş yapan Minecraft, milyonlara oyuncu sayısına ulaşmış ve onlarca ödül kazanan nadir oyunlardan biri haline gelmeyi başardı. Birçok platformda oynanılabilir halde olan Minecraft, bitki örtüsünün 3 boyutlu küpler ile oynanan bir oyun. Oyun içerisinde hayatta kalmamızı sağlayan birçok eşya bulunmakta. Hayatta kalmamızı sağlayan eşyanın bulunduğu kadar Minecraft'ta hayatımızı kolaylaştırmaya yardımcı birçok eşya bulunmaktadır.

Bu yazımızda bizde sizler için birçok eşya yapımında kullanılan demir külçesinin nasıl yapıldığına adım adım bakacağız. Öncelikle demir külçesi yapabilmek için hangi malzemelere ihtiyacımızın olduğuna bir göz atalım. Bu malzemeler demirin ham maddesi demir cevheri ve demir cevherini eritebilmek için bir adet fırına olacak. Fırının nasıl yapıldığını bilmiyorsanız buradaki linke tıklayarak bir başka yazımızdaki adımları takip ettiğiniz sürecek fırın yapımını öğrenebilirsiniz. 

1- Fırını elde yaptığınızı varsayarak demir cevherini nasıl bulabileceğinizden bahsedelim. Demir cevherleri madenlerde çokça bulunmaktadır. Madende kısa bir keşif turu yaparak demir ceverlerini kazarak envanterinize ekleyebilirsiniz.

2- Demir cevherlerimizi bulduğumuza göre demir külçesi yapabilmek için son bir adımımız kaldı. Daha öncesinden elde etiğimiz fırınımızı açarak üste demir cevheri altınada kömürümüzü yerleştirelim. Bu arada kömürü bulmak için yine madene inmemiz gerekecek. Tebrikler artık demir külçesinin nasıl yapıldığını öğrendiniz.