Minecraft Dungeons: Her Gizli Seviyenin Kilidini Açma

Minecraft Dungeons: Her Gizli Seviyenin Kilidini Açma

Minecraft Dungeons'taki seviyeler rastgele oluşturulmuş olsa da , bu seviyeleri olabildiğince çabuk bulmak istiyorsanız aklınızda bulundurmanız gereken bazı ipuçları var. Minecraft Dungeons'taki her gizli seviyenin kilidini nasıl açacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Creepy Crypt'in Kilidini Açma

Creepy Crypt , Squid Coast'tan sonra Minecraft Dungeons'ta ilk ana seviye olan Creeper Woods'u keşfederken bulunabilir Crypt'a giriş her oynadığınızda rastgele belirlenir, ancak işte aramanız gerekenler.

Ormanı keşfederken, kapalı bir kapıya bir düğme ile rastlayabilirsiniz Düğmeyle etkileşime girdiğinizde kapı açılarak haritada yeni bir alan ortaya çıkar. Bir kaide üzerinde Creepy Crypt haritasını bulmak için içeri girin.

Soggy Mağarası Nasıl Açılır

Soggy Swamp seviyesi sırasında oyuncular , başka bir gizli seviye olan Soggy Cave'i keşfedebilirler . Tıpkı Creeper Crypt'in Creeper Woods'ta olduğu gibi, giriş bu seviye için de rastgele seçilmiştir.

Soggy Bataklık'ta maceraya atılırken , hedefe giden ana yoldan gizlenmiş yosunlu Arnavut kaldırımlı bir tapınak arayışında olmalısınız . Tapınağı bulduğunuzda içeri girin ve Soggy Mağarası haritası bir kaidenin üzerine oturacak. Gizli seviyenin kilidini açmak için elinize alın.

Arch Haven Kilidini Açma

Arch Haven , Balkabağı Çayırlarında gizlenmiş gizli bir seviyedir Konumu da rastgele seçilmiş, ancak girişin büyük bir gemide bulunması sayesinde fark edilmesi çok daha kolay .

Balkabağı Çayırlarını keşfederken, büyük bir gemiye dikkat edin. Seviye sırasında birkaçı ortaya çıkacak, bunlardan biri Arch Haven haritasını içeren bir odaya gidebilir.

Bu gemi, seviye boyunca çeşitli yerlerde ortaya çıkabilir. İlginç bir şekilde, geminin hedefleri takip ederken ana yol boyunca ortaya çıkması mümkündür . Ne olursa olsun, bulmak için mücadele ediyorsanız, Balkabağı Çayırlarının her köşesini keşfettiğinizden emin olun.

Aşağı Tapınağın Kilidini Açma

Minecraft Dungeons'ın orijinal lansmanı için kılavuzlara dahil edilmesine ve dosyalarında referans alınmasına rağmen, Lower Temple, piyasaya sürülmeden önce ana oyundan çıkarıldı. Ancak Mojang, oyun için ilk ücretli genişletmeyi yayınladığında , tüm oyuncular için Alt Tapınak seviyesini içeren ücretsiz bir güncelleme de yayınladı.

Aşağı Tapınak haritasını bulmak için Çöl Tapınağı seviyesini keşfetmelisiniz.Altın Anahtar'ı kullandıktan sonra bölüme geldiğinizde haritanın kenarlarından bakarken devam edin. Başka bir bölgeye açılan bir kapı bulmalısın.

Aşağı Tapınak haritasını bulmak için kapıdan girin Ancak, onu hemen yakalayamazsınız. İlk önce, bu alan etrafında üç işaret fenerini etkinleştirmelisiniz . Üçü de etkinleştirildikten sonra , gizli seviyenin kilidini açarak haritayı Aşağı Tapınağa götürmenize izin veren bir köprü oluşacaktır.

Underhall'ların Kilidini Açma

Underhalls , bulunması kolay gizli seviyelerden biridir, ancak oyunun sonuna doğru daha zor bir seviye olan Highblock Salonlarında ortaya çıkar .

Highblock Halls'u ilk başlattığınızda, yolun her iki tarafta da büyük merdiven setlerine ayrıldığını bulana kadar ilerleyin . Merdivenlerden aşağı in ve aralarına bak. Her iki tarafında da kalkan bulunan kapalı bir duvar bulabilirsiniz Gizli bir geçidin kilidini açmak için kalkanlardan biriyle etkileşime geçin Gizli seviyenin kilidini açarak Underhalls haritasını bulmak için içeri girin.

Gizli İnek Seviyesinin Kilidini Açma

Minecraft Dungeons'taki son gizli seviye, yalnızca Varsayılan zorlukta Arch-Illager'ı yendikten sonra açılabilir. Oyunu tamamladıktan sonra, dokuz ana seviyenin her birinde Rünleri bulabileceksiniz.

Tüm Rünleri bulduğunuzda, gizli inek seviyesinin kilidini açmak için onları Kampınızdaki bir Kiliseye götürebilirsiniz.

Gizli Seviyeleri Bulmak İçin Genel İpuçları

Haritanızı Ekranda Tutun

Gizli haritayı bulmaya çalışırken her seviyede avlanırken haritanızı her zaman ekranda tutun Büyük haritayı açarsanız hareket edemeyecek olsanız da, hareket halindeyken ekrana bindirebileceğiniz genel bir taslak vardır .

Bu, ekranı biraz karıştırabilir, ancak keşfederken her gizli yolu görebileceksiniz . Ayrıca kaçırmış olabileceğiniz tüm kapıları da işaretleyecektir.

Kaç Sır Ortaya Çıktığını Kontrol Edin

Hareket etmenizi engelleyecek doğru haritayı getirmek için harita düğmesini basılı tutun. Bu haritanın başka bir avantajı daha var: Seviye üzerinde kaç tane sır ortaya çıktığını görebilirsiniz .

Minecraft Dungeons'taki sırlar arasında Obsidian veya Golden gibi farklı türden sandıklar ve aradığınız gizli seviyeler bulunur. Büyük haritayı açtığınızda, bir seviye yükledikten sonra ortaya çıkan toplam sırları görmek için sol alt köşeye bakın.

Bu size gizli seviyenin ortaya çıkıp çıkmayacağını görme fırsatı verir. 0/0 görüntüleniyorsa, gizli seviyeyi bulamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu senaryoda, tekrar denemek için kampa dönün ve görevi yeniden başlatın. Aynı şekilde, 0/5 gösteriyorsa, gizli seviyeyi bulabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Her Seviyenin Her Köşesini Keşfedin

Ekrandaki kabataslak harita ile, ana hedefe götürmeyen her köşeyi ve yolu keşfedin. Bu, genellikle ana yoldan uzakta ortaya çıktıklarından, gizli seviyelerin kilidini açmanızın en muhtemel olduğu yerdir Bu, aktif olarak aramadığınız sürece onları bulmayı zorlaştırır.

Kampa Dönüş

Gizli seviyeyi bulduktan sonra , görevinizi bitirmek için zaman kaybetmeyin. Duraklatın ve kampınıza geri dönün. İlgili seviyeyi bitirseniz de bitirmeseniz de gizli seviyenin kilidi yine de açılacaktır . Creeper Woods'u defalarca aradıktan sonra, kendinizi tekrar bitirmeye zorlamayın. Kampa geri dönün ve yeni açtığınız heyecan verici gizli seviyeye doğrudan atlayın.