Apex Legends'ta Kazanmak Çok Daha Havalı Olabilir

Yorum · 3 Görüntüleme

Şu anda, Apex Legends'ta kazanmak PUBG envanter yönetimi kadar heyecan verici. Battle royale oyunlarında kazanmak oldukça önemli bir şey. Nişancı türünün doğası, zafere aşırı derecede vurgu yapıyor çünkü kazanması çok zor.


Apex Legends Zafer Ekranı

Apex Legends Zafer Ekranı

Battle royale oyunlarında kazanmak oldukça önemli bir şey. Nişancı türünün doğası, zafere aşırı derecede vurgu yapıyor çünkü kazanması çok zor. Çok sayıda oyuncu veya takım ayakta kalanların en sonuncusu olmak ister ve bu zorlu maçlardan birini kazanmak uzun sürebilir. Belki de sonsuza kadar. Bu yüzden, battle royale oyunlarında kazanmanın çoğu zaman sıkıcı olduğu gerçeği oldukça gariptir.

Respawn Entertainment'ın Titanfall bağlantılı takım nişancısı Apex Legends, sıkıcı galibiyetlerden muzdarip olan en yeni oyun. Diğer 19 kişilik üç ekiple hayatta kalma çatışmalarında, ekranda yayılan büyük bir "Şampiyon" yazısı kazanırsınız ve diğer oyuncular takımının isimlerini ve karakterlerini görür. Ama gerçekten başka bir şey yok. Eğer bir sonraki maçta birinci dereceden şampiyon kadroya sahipseniz, daha sonra biraz takdir alabilirsiniz. Ama Apex Legends'ın zorlu bir zafer için kazandığı minik kutlama şimdilik arzulanan bir şey bırakıyor.

Battle royale oyunlarının gerçekten daha büyük bir zafer kazanmaması garip. Fortnite, bir maçın sonunda kutlamaya konfeti efektleri ve müzik ekleyerek, bundan biraz ders çıkarmaya çalıştı. Ama yine de, özellikle yüksek derecede bir yelpaze yok. Buna karşın, tüm BR trendinin popülerleşmesiyle kredilendirilebilecek PlayerUnknown's Battlegrounds, galibiyet ekranının köşesinde görünen "Winner Winner Chicken Dinner" notuyla kazandıklarının ne kadar sıkıcı olduğu konusunda bir şeyler yaptı. Oyun kazandığınızda çok az şey yapar ve neredeyse kaybettiğinizi düşünebilirsiniz. Hayatta kalmak için deli gibi dövüştükten sonra kesinlikle büyük bir şey değil.

Ancak Apex Legends, bugüne kadar sahip olmadığı battle royale seviyesine bir nişancı cilası ve soy ağacı getiriyor. Kazanan ekranı, Respawn'un kendisini PUBG, Fortnite ve türdeki diğerlerinden ayırabildiği bir başka yerdir.

Ekip çalışmasına bu kadar çok çaba sarf edildiğinden, aynı zamanda bir ekibin birlikte çalışma konusundaki başarılarını tanımaya daha fazla vurgu yapmak da mantıklı olacaktır. Sadece öldürme olaylarında değil. Şu anda, öldürme ve hasar kazanma sırasında canlandırılan ana istatistiklerden ikisi olmakla, bir zafere genellikle rakipler üzerinde son şansı vermekten çok daha fazlası olsa da taşınan bir ekibin üyesi gibi görünmek çok kolay. Apex Legends, diğer istatistikleri takip eder ve karakterinizin başlığında zaman içinde kaç tane canlanma olduğunu gösteren afişinin izlerini kaldırarak gösteriş yapabilirsiniz. Ancak bu bilgi geneldir ve son karşılaşmanıza olan katkınızı yansıtmak yerine kariyeriniz üzerinde yayılmıştır.

Kazanan bir takıma, birbirlerini tebrik etmek için daha fazla şey vermek, takımların birlikte kalmalarını ve çalışmalarını teşvik etmelerine yardımcı olur. Ve diğer oyunculara, kazanan bir takımın etkileyici şeylerini göstermek, rakiplerini vurmasa bile, yetenekleri bir sonraki öldürme lideri olmasa bile, daha fazla oyuna atlamaları için onları teşvik edebilir.

Overwatch'a göre düşünün. Takım temelli nişancının Apex Legends üzerindeki etkisi açıktır. Bireysel karakterlere, takım dinamiğine ve oyun içi hayranlarına odaklanır. Ancak Overwatch, maç sonrası kutlamalarına önem verir. Yeni bitmiş maçtan önemli bir anı yakalayan Oyun videosu, en iyi özelliklerinden biri. Ve maç sonu yalnızca en çok kimin öldürdüğüne odaklanmakla kalmaz, aynı zamanda çeşitli en iyi istatistikleri gösterir. Kazanmayı iyi ve ekip çalışmasını buna değer gibi hissettirmek Overwatch'ın çok iyi yaptığı iki şeydir.

Oyun filminin oynatılması Apex Legends için düşünülemez olabilir (her maçta 60 oyuncunun görüntüleri, sunucuların kullanması için çok fazla, bir varsayım). Ancak Overwatch'ın maçların sonunda yaptığı şeyler en azından doğru gibi görünüyor. Respawn oyununun çoğunun vurgusu, oyuncuların dev bir sporda muzaffer gladyatör gibi hissetmelerini sağlamaktır ve mekaniğinin çoğu akıllı ekip çalışmasını teşvik etmektir. Bu zafer anlarını canlandırmak, Respawn'un zaten yapmaya çalıştığı şeye tam olarak uyuyor ve takımların birbirlerine katkıda bulundukları daha fazla yolu vurgulamak, bu galibiyetlerin peşinden gitmeyi daha iyi hissettirecektir.

Oyunu oynayıp oynayamayacağınızı öğrenmek için Apex Legends Sistem Gereksinimleri konumuzu inceleyebilirsiniz. Oyunu indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Apex Legends İndir


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!