Half-Life: Alyx Çıkış Tarihi Açıklandı

0 Yorum · 2122 Görüntüleme

Half-Life: Alyx'in bu yıl Mart ayında başlayacağını biliyorduk. Valve Software, oyunun tam çıkış tarihini açıkladı.


Valve, Half-Life: Alyx'in bu yıl 23 Mart'ta yayınlanacağını açıkladı. Şimdiye kadar sadece çıkış ayını biliyorduk. Üretim PC'ye özel olacak ve oynamak için VR gözlüklerine ihtiyacımız olacak. Valve Index, HTC Vive ve Oculus Rift cihazları desteklenecek.

Maalesef oyunun önerilen sistem gereksinimleri hala bilmiyoruz. Minimum gereksinimler ise çok yüksek:

  • İşlemci: Intel Core i5-7500 veya AMD Ryzen 5 1600
  • RAM: 12 GB
  • Grafik kartı: 6 GB belleğe sahip Nvidia GeForce GTX 1060 / AMD Radeon RX 580

Oyunun sunduğu tüm deneyimi tatmak için çoğu kişi açısından grafiklerin biraz düşürülmesinin gerekli olacağını düşünmek gerçekten üzücü.

Half-Life: Alyx'in geçtiğimiz yılın Kasım ayında açıklanmıştı. Valve'ın bu seri için çıkaracağı yeni oyunu yıllarca beklemek zorunda kaldık ve bu gecikmeye alıştık. Bu nedenle, bu kez geliştiricilerin çıkış tarihini karşılamayı başardıklarını ve üretimin piyasaya sürülmesinden sadece dört ay sonra piyasada görünmeleri hoş bir sürpriz.

VR meraklıları Half-Life: Alyx'in bu teknolojiyi popülerleştirerek gerçekten çığır açan bir oyun olacağını umuyor. Buna benzer daha önceki projelerin aksine Valve'in son projesi, Half-Life 2’nin oynanış süresiyle karşılaştırılabilir, kapsamlı bir öğe olacak. Birçok oyuncu Valve Index'in açıkça iyi olacağını düşünüyor. Zaten bütün başlıklar tüketildi.

Serinin önceki tüm oyunlarının, yani Half-Life, Half-Life 2, Half-Life 2: Episode One ve Half-Life 2: Episode Two’nun Steam'de ücretsiz olarak yayınlandığını hatırlatalım. Half-Life: Alyx'in çıkışına kadar bu oyunları ücretsiz olarak indirebilirsiniz.


Daha fazla..
0 Yorum
Ara
İlginizi Çekebilir!