F8 geliştiricileri konferansına geri döndüğümüzde, Facebook, fotoğraf paylaşım uygulamasının ne kadar sosyal olmasının sağlandığına dair büyük bir etkiye sahip olabilecek tüm yeni Instagram özelliklerinin bir paketini duyurmuştu.

Instagram Görüntülü Sohbet

Instagram Görüntülü Sohbet

F8 geliştiricileri konferansına geri döndüğümüzde, Facebook, fotoğraf paylaşım uygulamasının ne kadar sosyal olmasının sağlandığına dair büyük bir etkiye sahip olabilecek tüm yeni Instagram özelliklerinin bir paketini duyurmuştu. Şimdi, bugünden itibaren şirketin IGTV lansmanından sonra, bu özelliklerin hepsi iOS ve Android'e ulaşıyor. Bu, Instagram'ın yeni görüntülü sohbet özelliğini, ünlüler ve etkin unsurlar gibi üçüncü taraflarca tasarlanan özel AR filtrelerini ve yeni Keşfet sekmesi tasarımını içerir.

Görüntülü sohbet, Instagram Direct sekmesinden biriyle veya toplamda dört kişiye kadar bir grupla başlatılabilir. Yalnızca etkin bir Direct iş parçacığınız olan kişilerle çalışacaktır, bu da her iki tarafın da yanıt vermesini gerektirir. Birisi engellemek veya sessize almak, o kişinin sizinle görüntülü sohbet etme özelliğini de devre dışı bırakır. Keşfet'in yeniden tasarlanması, arama sekmesini, "hayvanlar" veya "mimari" gibi kategoriler arasında dolaşabileceğiniz konu odaklı bir alanın yanı sıra trend hashtag'leri haline getirir.

Instagram için en ilginç yeni güncelleme, Hikayeler için özel AR filtreleridir. İlk kez Instagram, üçüncü tarafların bu filtreleri oluşturmasına izin veriyor. Ariana Grande, NBA ve BuzzFeed'in yanı sıra diğer ünlü kişiler ve etkin unsurlar mevcut. AR tarzı kamera efektlerini popüler kılan Snapchat objektifleri gibi, bu yeni Instagram filtreleri bir fotoğraf veya selfie'yi sanal efektler ve nesnelerle zenginleştirmenizi sağlar. Başka bir kişinin Hikayesinde bir resim veya videoda kullanılan bir AR filtresini işaretlerseniz, Instagram bunu denemek için kendi kişisel efektler araç takımınıza eklemenize olanak sağlayan seçenek sunmaktadır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları