Instagram, Yeni TikTok Olma Yolunda İlerliyor !

Yorum · 29 Görüntüleme

Instagram, getireceği yeni özellikle birlikte TikTok'un klip çekme özelliğini kopyalayacak.


   Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi olan Instagram, son zamanlarda birçok yenilik getirmeyi planlıyor. Özellikle son zamanlarda konuşulan beğenileri kaldırmasına yönelik yaptığı çalışmalar birçok kullanıcı tarafından tepki çekiyor. Bu yeniliğin tartışmaları sürerken bir başka tartışılacak yenilik ortaya çıktı. Bu gelecek özellikle birlikte Instagram, yeni TikTok olabilir. 

   Evet yanlış duymadınız, Instagram yeni getireceği özellikle beraber kullanıcılarının klipler çekmesine ve bu kliplerin arka planına müzik eklemesine izin verecek. TikTok'tan kopyalanacak bu özellikle birlikte büyük bir TikTok kitlesini kendine çekmeyi planlayan Instagram, bu özellikle birlikte tepki olarak kullanıcı da kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya.

    Instagram'ın getireceği bu özellik kullanıcılara klip çekmenin yanında bu videolara ekleyebilecekleri AR efektleri ve arka plan müzikleri de bulunacak. Bunların haricinde kullanıcıların çektikleri klipler üzerine ayarlamalar yapmasını sağlayacak hız ayarlamaları özelliği üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor.

    Yakında yayınlanacak olan bu özellikle alakalı ilk açıklama bir tersine mühendislik uzmanı olan Jane Manchun Wong'tan geldi. Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Instagram'ın yayınlayacağı bu özellikle birlikte TikTok olma yolunda ilerlediğini belirtti.

Jane Manchun Wong on Twitter

https://twitter.com/wongmjane/status/1194173831461531650

   Şu an itibariyle Sahneler isminde bu bu özelliğin ne zaman yayınlanacağı bilinmiyor. Ancak şunu da belirtmeliyiz ki yukarıda açıklama yaptığını belirttiğimiz tersine mühendislik uzmanı Jane Manchun Wong’un şu ana kadar yaptığı açıklamalarda pek yanılmadığını söyleyebiliriz. Bundan önce de Instagram'ın bu aralar bazı ülkelerde test etmeye başladığı beğenileri gizleme özelliğini 1 ay önceden açıklamıştı.

  TikTok'un son zamanlardaki yükselişi aslında uygulamaların dikkatini çekmesi ve özelliklerini bu yönde şekillendirmesi pekte şaşırtıcı bir durum değil. Özellikle Instagram'ın da sahibi olan Facebook'un bu yükselişi engellemeye çalıştığı da tartışılan konulardan birisi. 


Daha fazla..
Ara
İlginizi Çekebilir!