Kodi İndir

Kodi İndir

Kodi Programı

Kodi Programı

Kodi, televizyonlar ve uzaktan kumandalarla kullanılmak üzere 10 ft’lik bir kullanıcı arabirimi bulunan çoklu işletim sistemleri ve donanım platformları için mevcuttur. Kullanıcıların internetten videolar, müzik, podcast’ler ve videoların yanı sıra yerel ve ağ depolama ortamlarından gelen tüm yaygın dijital medya dosyaları gibi çoğu akışlı medyayı oynatmasına ve görüntülemesine olanak tanır. 

Çok platformlu bir ev sineması bilgisayarı (HTPC) uygulamasıdır. Kodi son derece özelleştirilebilir: çeşitli skinler görünümünü değiştirebilir ve çeşitli eklentiler kullanıcıların Amazon Prime Instant Video, Crackle, Pandora İnternet Radyosu, Rhapsody, Spotify ve YouTube gibi akışlı medya içeriğine erişmesine olanak tanır. Daha sonraki sürümlerde ayrıca, elektronik program rehberi (EPG) ve yüksek tanımlı dijital video kaydedici (DVR) desteği ile canlı televizyon almak için kişisel bir video kaydedici (PVR) grafik ön uç bulunur.

Yazılım, birinci nesil Xbox oyun konsolu için Xbox Media Center (XBMC olarak kısaltılır) adlı bağımsız geliştirilmiş bir homebrew medya oynatıcısı uygulaması olarak oluşturuldu ve daha sonra Android, Linux, BSD ve diğerleri için yerel bir uygulama olarak XBMC adı altında sunuldu. macOS, iOS / tvOS ve Microsoft Windows tabanlı işletim sistemleri için. 

Kodi-XBMC‘nin C ++ ile birlikte yazılmış çekirdek koduyla açık kaynak ve çapraz platform yapısı nedeniyle, bir JeOS ile birlikte, akıllı TV’ler de dahil olmak üzere çeşitli cihazlarda yazılım çerçevesi, masaüstü televizyon sistemleri, ağa bağlı medya oynatıcılar ve Raspberry Pi gibi kolhf platformuna dayanan gömülü sistemler olarak kullanıldı. 

Kodi, en yaygın ses, görüntü ve resim formatlarını, çalma listelerini, sesli görselleştirmeleri, slayt gösterilerini, hava tahmini raporlamasını ve üçüncü taraf eklentilerini destekler. Ağa uyumludur (internet ve ev ağı paylaşımları). Kodi, Windows Media Center, MediaPortal ve MythTV gibi diğer medya merkezi uygulamalarının aksine, Canlı TV veya DVR/PVR kayıt işlevleri için kendi dahili dijital TV alıcısı kodunu içermez, bunun yerine birleştirilmiş DVR/PVR ön uç işlevi görür ortak bir API arabirimi aracılığıyla ve destekleyen bir EPG TV-Guide GUI arayüzü ile yerel olarak aynı makinede veya ağ üzerinden çalışanları içeren üçüncü taraflardan gelen PVR istemci eklentileri aracılığıyla çoklu arka uçları özetler. 

Kısaca; Kodi, en yaygın işlemci mimarisinde çalışan, Android, Linux, Mac OS X, iOS ve Windows işletim sistemleri için yerli bir uygulama olarak kullanılabilir. Her platform için istikrarlıdır ve geliştirme sürümü sunar. 

Kodi İndir 

Kodi indirmek için; yüklemek istediğiniz platformu seçin:

Windows
 – Windows Store
 – Windows Installer
Linux
MacOS
Android
 – Android Google Play
 – Android ARMV7A (32Bit)
 – Android ARMV8A (64Bit)
Raspberry Pi
iOS
 – iOS Deb File (ARM)
 – iOS Deb File (ARM64)
Other
 – BSD
 – Freescale IMX6
 – Ve Diğerleri

Kodi İndir

Kodi İndir

XBMC

XBMC