“Tükeniyor mu?”: Hi-Fi Rush’ın yaratıcısı, Xbox başkanının iddialarına cevap olarak oyunun hak ettiği ödülleri gösterdi.

“Tükeniyor mu?”: Hi-Fi Rush’ın yaratıcısı, Xbox başkanının iddialarına cevap olarak oyunun hak ettiği ödülleri gösterdi.

Stüdyonun kapanmasıyla ilgili olarak Tango Gameworks geliştiricilerinden biri, Hi-Fi Rush’ın Xbox yönetimine yeterince prestijli olup olmadığını sorguladı.

Tango Gameworks oyun projesi yöneticisi Kazuaki Egashira, Twitter/X’de oyunun aldığı çok sayıda ödül fotoğraflarını paylaşarak, stüdyonun kapanmasını engellemek için bu yeterli olmadı mı diye sordu.

Bu açıklama, Xbox Game Studios başkanı Matt Booty’nin, iddia edildiğine göre diğer yöneticilerle yaptığı bir görüşmede, şirketin kendisine prestij ve ödüller kazandıran küçük oyunlara ihtiyaç duyduğunu söylemesinin ardından geldi.

Kuşkusuz, yeteneklerini ve çalışmalarını ödüllendiren Tango Gameworks geliştirici ekibi, hayal kırıklığı ve şaşkınlık hissi yaşıyor. Studio’dan ayrılan Shinji Mikami de kapatılma haberine üzüntüsünü dile getirdi.

Xbox için oyun pazarlama başkan yardımcısı Aaron Greenberg, Hi-Fi Rush’ı bir hit olarak nitelendirdi ve konsol üreticisi ve oyuncular için tüm ana metrikler ve beklentiler açısından bir hit olduğunu söyledi. Ona göre, Tango Gameworks ekibinin bu beklenmedik çıkışla yaptıkları Microsoft’u daha mutlu edemezdi. Ancak neredeyse bir yıl sonra studio, Arkane Austin, Alpha Dog Studios ve Roundhouse Games ile birlikte kapatıldı.