En İyi RPG Oyunları
Tüm zamanların en iyi rol yapma oyunlarını sizler için derledik. İşte liste.

Tüm zamanların en iyi RPG'leri turuna hoş geldiniz. Rol yapma oyunu, PC oyunlarının temel taşıdır. Atıcılardan veya gerçek zamanlı strateji öncesinden çok daha eski olan PC geliştiricileri masaüstü RPG'lerini bilgisayarda çoğalttılar ve orklar, sihirbazlar ve zindanlarla dolu geniş maceralar kurdular. İlk oyunlar yavaş yavaş masaüstü köklerine dayandı ve RPG'ler sonunda popüler oldu, öğeleri diğer türlere de yayıldı.

En iyi oyunlardan oluşan bir liste aracılığıyla yolumuza devam etmek için oturduğumuzda, ilk adım en iyinin ne demek olduğunu belirlemekti. Bu durumda, hangi RPG’lerin şu anda eğlenceli olduğunu tespit ediyoruz. Bu, bugün oynayacağımız en iyi oyunların genel listemiz olmadan aldığımız yaklaşımla aynı. Bir oyunun etkisini tamamen görmezden gelmiyoruz -yenilik ve etki yalnızca kriterlerimize göre daha düşük bir ağırlığa sahip.

RPG tarzı oyunlar aslında genel olarak zor. Bu liste aslında size hikayeleriyle sizi etkileyebilecek en iyi RPG oyunlarını sunacak. Listedeki oyunlar bir karakterde yaşamanıza izin veren, beceri noktalarıyla diyalog kararlarını özelleştirilebilen, kontrol edilebilir türde. 

Kingdom Come: Deliverance

Kingdom Come: Deliverance

Çıkış Tarihi: 2018 | Geliştirici: Warhorse Studios | Steam , GOG

1403 yıllarında Bohemia'nın çamurlu alanlarındaki bu tarihi RPG'de, vatanı için savaşa sürüklenen Henry adında bir köylü olarak oynarsınız. Derin bir kılıç dövüş sistemi, açlık ve susuzluk sistemleri gibi sistemleri titizlikle modellenen bu oyun detaylı bir RPG. Aynı zamanda şaşırtıcı bir şekilde açık uçlu. Ormanda veya kırsal alanlarda dolaşabilirsiniz. Güzel kırsal bölgeleri keşfederken haydutlara dikkat edin.

Kusursuz bir oyun olmasa da tüm kusurlarına rağmen en iyiler arasında yer alabilecek kadar iyi bir RPG.

Kingdom Come: Deliverance Sistem Gereksinimleri

Divinity: Original Sin 2

Divinity: Original Sin 2

Çıkış Tarihi: 2017 | Geliştirici: Larian Studios | Steam , GOG

Masaüstü oyunların dışında, Larian'ın gülünç olma ihtimalini ortadan kaldıran az sayıda RPG var. Bir şey yapmanız gerektiğini düşünüyorsanız muhtemelen yapabilir, hatta bir teleportasyon büyüsü kullanarak bir taciri kaçırır ve sonra ona ateş açabilirsiniz. Hemen hemen her becerinin, savaşımızda olup olmadığınızdan bağımsız olarak, bazen birden fazla alternatif ve şaşırtıcı kullanımı bulunuyor.

Bu madcap denemesinin ve taktik savaşının keyfini üç arkadaşınızla çıkarabilirsiniz. Önyükleme yapmak için işler gerçekten ilginç hale geliyor çünkü birlikte çalışmaya veya hatta dünyanın aynı yerine kalmaya zorlanmıyorlar. Gerçekten de, birbirlerine karşı iş yapmak için birçok neden var. Oyunda oyuncu her zaman sürüş koltuğundadır ve dört oyuncu ile çarpışmalar kaçınılmazdır.

Divinity: Original Sin 2 Sistem Gereksinimleri

South Park: The Stick of Truth

South Park: The Stick of Truth

Çıkış Tarihi: 2014 | Geliştirici: Obsidian | Humble Store , Steam

Bu gerçekten iyi olmamalıydı. En lisanslı oyunlar kendi başına kötü, ancak kabaca hareketli, faul-mouthed bir televizyon şovuna dayalı bir rol yapma oyunu düpedüz korkunç olmalı. Obsidian'ın bazı zeki RPG trope’lerine parti üyeleri Facebook benzeri bir arayüz aracılığıyla işe alınma şekliyle Obsidian'ın uygulanması sayesinde Stick of Truth şansını yansıtıyor, bir görev size "Mr. Slave’s Package" gönderiyor. Mr. Slave’s Package olarak adlandırılan paket statü efektleri, püf noktaları gibi şeyleri içermektedir.  Bu listede en iyi RPG değil, ama en hızlı eğlenceli kayıtlardan biri ve bu tür için mükemmel bir giriş yapıyor.

South Park: The Stick of Truth Sistem Gereksinimleri

Anachronox

Anachronox

Çıkış Tarihi: 2001 | Geliştirici:  Ion Storm Dallas | Humble Store , Steam

Eski kimlik Yazılım tasarımcısı Tom Hall ilk ve tek IonStorm oyunu için bir vizyona sahipti. Final Fantasy gibi sıra tabanlı bir RPG yapmak istedi ancak açıkça Batılı bir şekilde yaptı. Anachronox'u bu kadar parlak kılan budur. Herhangi bir türün diğer birkaç oyununda Sly Boots'un çıplak mutant bir savaşçı ile yaptığı görüşmelerde eğlenceli diyaloglar vardır partinize bir bütün gezegen eklemenizi sağlar.

Ion Storm, oyunu Quake 2’nin aşırı modifiye edilmiş bir versiyonu olarak yaptı ve normal bir oyuna hiç benzemedi. Ancak bugün bile,bloklu karakter modelleri hala kişiliğe sahip ve yüz animasyonları şaşırtıcı derecede etkili. Geliştirme döngüsü sorunlarla doluydu ve nihai ürün için acele edildi, ancak Anachronox'u oynamak hala ilah gibi hissettiriyor. Hall'ın planladığı sonuçları nasıl başarabileceğin, merak etmemek imkansız.

    Anachronox Sistem Gereksinimleri    Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

    Facebook Yorumları